Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kolory w dziecięcym pokoju

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przy wybieraniu kolorystyki w pokoju dziecięcym nie warto kierować się schematami. Kolor ścian w pokoju dla dziecka warto dostosować do wieku dziecka. W pokoju dla nastolatka lepszym rozwiązaniem będzie zapewnienie kolorystki, która pasuje do gustów dziecka. W pokojach dla małych dzieci nie można zapominać, że ściany mogą się szybko brudzić, co należy brać pod uwagę przy wybieraniu poszczególnych rodzajów materiałów wykończeniowych. Dobrym pomysłem mogą być farby, które są odporne na zabrudzenia do jakich można zaliczyć farby lateksowe, które można zmywać.

Wiek dziecka i kolor pokoju

Gdy pokój przygotowujemy dla bardzo małego dziecka warto jest postawić na kolory neutralne. Doskonale sprawdzi się biel, czy jasne beże. Kolory w tym wieku dziecka są ważne również z punktu widzenia rozwoju układu nerwowego. Ciemne barwy mogą na dziecko działać w sposób drażniący. Dla przedszkolaka można wybrać bardziej intensywne barwy. Doskonałym rozwiązaniem mogą być tapety, które można malować. Dziecko w tym wieku ma bardzo dużo energii a dodatkowo szybko poznaje świat. Z tego względu barwy pokoju również powinny być żywe i energetyczne. Dobrym pomysłem może być tworzenie kompozycji z różnych barw. W ten sposób można tworzyć bajkowe wzory, które będą dodatkowo wzbudzały ciekawość dziecka. Radosne kolory sprawiają, że dziecko znacznie chętniej przebywa w swoim pokoju. Dla dziecka w wieku szkolnym warto dobierać kolory, które nie przeszkadzają w nauce. Dziecko spędza na nauce wiele czasu, więc barwy rozpraszające uwagę mogą sprawiać trudności w nauce. Spokojne kolory jak żółć pozwalają na stworzenie stonowanego wystroju wnętrza, które sprzyja spokojnej pracy oraz przyswajaniu wiedzy.

Materiały wykończeniowe

Wybierając wzory czy kolory farb i innych materiałów wykończeniowych tworzących aranżację wnętrza pokoju dla dziecka nie można zapominać o tym, że powinny być to również materiały funkcjonalne. Jedną z cech materiałów wykończeniowych stosowanych w pokojach dziecięcy powinna być łatwość utrzymania ich w czystości. Pomieszczenia dziecięce brudzą się znacznie szybciej. Gdy zastosuje się farby, które są podatne na zabrudzenia bardzo szybko trzeba będzie ponownie malować ściany. Dobrym rozwiązaniem są farby lateksowe. Decydować można się również na mieszane farby akrylowo-lateksowe, gdyż są odporne na ścieranie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x