Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kominek – serce naszego domu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Co prawda od wystrój naszego wnętrza tak naprawdę uwarunkowany jest od kliku różnych czynników, ponieważ na przykład niezwykle ważne są meble, które nadają mu odpowiedniej kompozycji oraz kolorystyki, ściany i podłoga nadają mu charakteru, jednak, co od wielu wieków było sercem nawet prymitywnego domostwa?

Oczywiście był i nada jest to ogień, jednak jego forma od tych najdawniejszych czasów do dziś bardzo się zmieniła, ponieważ na początku było to wyłącznie palenisko nadające ciepła oraz miejsce, przy którym ludzie czuli się bezpiecznie. Oczywiście w kolejnych wiekach dochodziło do bardzo wielu przekształceń, jednak nadal płonący ogień oraz trzaskające drewno dające ciepło jest bardzo dobrze kojarzone.

Nie da się ukryć, że te najprostsze rozwiązania bardzo czeto obecnie zastępowane są na przykład ogrzewaniem elektrycznym czy centralny, ponieważ jest ono dużo wydajniejsze oraz wygodniejsze, jednak nie da się ukryć, że nadal w bardzo wielu domach spotkać można bardziej lub mniej tradycyjne formy kominków. Co prawda ich pierwotna rola została wymazana, jednak tak naprawdę nadal są symbolem nie tylko ciepła oraz rodziny, ale również bezpieczeństwa i schronienia.

W takim razie, w jakiej formie można spotkać tego rodzaju obiekty obecnie? Nie da się ukryć, że jest ich naprawdę bardzo dużo, ponieważ oczywiście tradycyjne i klasyczne formy nigdy nie wyjdą z mody, jednak, jeśli chodzi o na przykład nowocześniejsze wersje również na polskim rynku można spotkać ich bardzo wiele.

Niezwykle popularne ostatnimi czasy stały się tak zwane atrapy, które jedynie wyglądają bądź emitują ciepło, jednak tak naprawdę są tylko i wyłącznie zwykłymi grzejnikami bądź innego rodzaju piecykami, które na przykład pokazują na specjalnych wyświetlaczach jedynie wirtualne płomienie. Czasami nawet można spotkać się z efektami dźwiękowymi, jednak tak naprawdę nie da się ukryć, że tak naprawdę nie oddają one czaru prawdziwego i realnego kominka.

Niestety należy również zwrócić uwagę na to, że zwykły kominek w przeciwieństwie do tego tak zwanego „ sztucznego” wymaga bardzo dużych instalacji związanych z kominem, ponieważ jak by nie było plonie w nim prawdziwy ogień. Oczywiście dla niektórych nie jest to wystarczający argument, ponieważ bardziej interesuje ich realna atmosfera, jaką może dać tylko i wyłącznie prawdziwy kominek. Co prawda na przykład w kwestiach takich jak montaż oraz koszty jego utrzymania nie ma jednoznaczniej odpowiedzi, ponieważ zależne jest to od bardzo wielu różnych czynników.

Jeśli chodzi o tańsze i bardziej dal ogółu dostępne formy są nimi oczywiście niewielkie kominki, które można postawić w każdym pokoju, jednak nie da się ukryć, że bardzo często ich kształt przywodzi na myśl na przykład akwarium, jednak, jeśli chodzi o aspekty grzewcze bardzo dobrze spełniają one swoja rolę tylko i wyłącznie w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ po prostu nie maja one wystarczającej mocy, przez co nie generują tak dużych ilości ciepła.
Czy kominek ma jakikolwiek wpływ na wystrój wnętrza? Oczywiście nie da się ukryć, że tak, ponieważ tak naprawdę to on nadaje mu niezwykle specyficznej atmosfery. Nie da się ukryć, że m większe palenisko tym lepiej, jednak w rzeczywistości bardzo durze kominki nie pasują do wszystkich pomieszczeń, dlatego powinniśmy zachować bardzo dużą ostrożność przy dobieraniu jego rozmiaru.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x