Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Konserwacja instalacji klimatyzacyjnej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jeżeli kiedykolwiek zdarzy nam się jakaś awaria sprzętu klimatyzującego pomieszczenie pamiętajmy by nic nie robić na własną rękę. Urządzenia te z reguły nie są jakoś specjalnie zaawansowane technicznie, jednak niedoświadczone osoby mogą z całą pewnością pogłębić awarię, co spowoduje dodatkowe koszty często nieopłacalne w naprawie. Takim sposobem możemy ławo doprowadzić do zakupu nowej klimatyzacji. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na wyłącznie fachową obsługę sprzętu, gdyż sami w dostateczny sposób możemy zadbać o to, by sprzęt nie uległ awarii. Odpowiednia konserwacja i prawidłowe użytkowanie sprzętu powinna załatwić sprawę, tak iż fachowiec stanie się zbędny.

Przedstawimy wam kilka rad, które powinny pomóc użytkować urządzenie bez potrzeby wzywania fachowca. Pierwszą z nich będzie należyta czystość, która powinna być sprawdza głównie na zewnętrznym konserwatorze – należy usuwać przedostające się liście czy gałęzie. Drugą radą jest czyszczenie filtra przynajmniej dwa lub trzy razy w sezonie, gdyż zanieczyszczony filtr może doprowadzić do przegrzewania się urządzenia i wyłączenia systemu – co skutkować będzie awarią i wezwaniem fachowca. Ważnym czynnikiem jest także sprawdzenie poziomu substancji chłodzącej – czasami wycieka, a to źle wpływa na wydajność urządzenia. Najlepiej by chociaż raz w sezonie sprzęt był przeglądany przez serwisanta. Zanim zadzwonisz do serwisanta, sprawdź czy ustawiona temperatura i bezpiecznik na tablicy rozdzielczej jest w optymalnym poziomie.

Pamiętajmy również o konserwacji sprzętu typowo na lato. Warto więc włączać klimatyzacji, gdyż na zewnątrz panuje temperatura wyższa niż 28 stopni. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie klimatyzacji na strychu, gdyż w znacznej mierze obniża całą temperaturę w domu. Oczywiście można także zamontować instalację w osobnych pomieszczeniach – chłodzenie będzie wtedy znacznie efektywniejsze. Przy zakupie klimatyzatora warto zdecydować się na jeden z najbardziej wydajnych – posłuży nam dłużej niż pozostałe oraz z pewnością wyraźnie lepiej schłodzi upalne dni.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x