Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?
Które obszary wyłożyć kostką brukową i ile jej mieć na działce? Ważne są zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne.

Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?

Położenie kostki to jedna z najpoważniejszych prac w otoczeniu domu. Jest to także spory wydatek. Nie ma tu miejsca na impulsywne wybory. Gdzie ma być kostka brukowa, na jak dużym obszarze, nad tym trzeba się dobrze zastanowić. Przemyślenie wszystkiego przed zakupem materiału i rozpoczęciem prac to większa satysfakcja z efektu.

Gdzie powinna być kostka brukowa?

Jest pewne minimum, jeśli chodzi o obszar, który powinien zostać utwardzony. Najczęściej wybieranym materiałem do tego jest kostka betonowa. Kiedy ten obszar jest większy i można zastosować duże elementy, to płyty chodnikowe mogą zastąpić kostkę. Te miejsca, gdzie muszą być płyty albo drobniejsze elementy, to obszar wokół domu, dojście z furtki do drzwi wejściowych, główna alejka w ogrodzie. W części gospodarczej wyłożony musi być wjazd do garażu. Kostka powinna się też pojawić na drodze od domu do tej części działki. Może się kostka chodnikowa pojawić i na większym terenie. Są korzyści z tego, ale są też i słabe strony z tym związane.

Ile kostki brukowej na działce?

Kostką można wyłożyć spory obszar przy domu, nawet większość terenu od bramy do budynku. Zyskuje się dzięki temu:

  • bardziej reprezentacyjny teren,
  • wygodne poruszanie się po tym obszarze,
  • łatwiejsze dbanie o czystość na posesji.

O teren wyłożony kostką trzeba się zatroszczyć. Jednak dbanie o nią jest łatwiejsze niż dbanie o trawnik albo pielęgnacja zieleni. Zajmuje to także mniej czasu. Jeśli ktoś lubi prace w ogrodzie, to dla niego nie jest to korzyść. Dla wielu osób jednak będzie to ważne. Słabsze strony związane z zastosowaniem większej ilości kostki to wyższe koszty i mniej miejsca na zieleń. Można postawić na kostce, niedaleko domu kilka donic z roślinami. To nieco rekompensuje ten drugi mankament.

Należy przemyśleć wszystkie za i przeciw, a później wybrać najlepszą opcję. Jeśli kostki ma być sporo, to trzeba znaleźć miejsce, gdzie sprzedaż kostki brukowej odbywa się po rozsądnych, atrakcyjnych cenach. Różne kolory, różna grubość, to także będzie mieć wpływ na cenę. Jednak pod uwagę trzeba wziąć nie tylko koszty, ale też, by wybrać kostkę odpowiednią.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x