Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Koszulki Miodowe lata Międzyzdroje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
miodowe lata

“Miodowe lata” to kultowy program, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą uznaniem, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno pojąć, że cały program jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Kołobrzeg

 

Został on nakręcony na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serialu, która została wypuszczona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnorodnych kanałach telewizyjnych. Można je również łatwo znaleźć w online wyszukując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Kołobrzeg

Serial opowiada o przygodach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji miejskiej. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy stale poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie sporej majątku. Działania prowadzone przez nich w tym celu, stale kończą się porażkom i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, stale popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wywinąć bez szwanku, rozumieją również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie mogą bez siebie żyć.

Koszulki Miodowe lata Kołobrzeg

Karol Krawczyk to postać nieco apodyktyczna, nierzadko chodzi poddenerwowany, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co nierzadko powoduje przyjaciel Tadeusz. Jest niesamowicie pomysłowy, cały czas obmyśla nowatorskie pomysły, dzięki którym w końcu uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk marzy o prowadzeniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi główny element jego życia, nawet kiedy śpi, bezustannie śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Krawczyk w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu sporów bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Kołobrzeg

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje spokojne i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i absurdalnych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla osoby Krawczyka. Tadeusz jest opanowany i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi obiad.

Równie ciekawymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują odrealnione plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym usposobieniu, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Tadeusza.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie szalone pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego opanowanego charakteru, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Kołobrzeg

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serialu to znakomity pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład kultowe powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna kwestia Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Kołobrzeg

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x