Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kuchenka gazowa czy elektryczna?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kompletując sprzęt AGD w naszej kuchni, nie możemy zapomnieć o kuchence gazowej czy też elektrycznej. Kuchenka taka jest niezbędna do przygotowywania posiłków. Ale to już od nas zależy czy kupimy ją razem z piekarnikiem czy też każdą część osobno. W najnowszych modelach kuchni wygląda to tak, że płyta do gotowania, jest jednak osobno. Piekarnik najlepiej wygląda gdy jest zabudowany wyżej, spokojnie zmieści się zatem pod nim normalnej wysokości szafka. W przypadku wersji łączonej, nie mamy możliwości wyboru wysokości, na której umieszczony będzie piekarnik, znajduje się zawsze na wysokości dolnych szafek. A zastanawiałaś się już nad tym czy będzie to model elektryczny czy gazowy?

Wersja gazowa jest bardziej ekonomiczna, jednak w przypadku piekarnika warto zastanowić się jeszcze nad jedną kwestią, a mianowicie estetyki. Z piekarnika nie korzysta się tak często jak z płyty do gotowania, więc finansowo nie odczujemy dużej różnicy. Piekarniki dostępne w sklepach dotrzymują kroku najnowszemu design. Mamy do wyboru znakomicie prezentujące się błyszczące ceramiczne płyty grzejące, które nie zajmują dużo miejsca. Tak więc tego typu piekarniki daleko wyprzedzają wersję gazową. Jeśli jednak często korzystamy z piekarnika i boimy się o koszta eksploatacji, powinniśmy zwrócić uwagę na wersje elektryczne piekarników, które są energooszczędne oraz potrafią powtórnie wykorzystywać ciepło.

Płyty elektryczne także tworzone są z bardzo wysoką klasą energooszczędności. Niektóre typy automatycznie dopasowują się do wielkości naczynia co zminimalizuje niepotrzebne użycie energii. Ważna jest także wygoda gotowania, niektórym ciężko jest się przestawić z tradycyjnej płyty gazowej na elektryczną. Z takich i innych powodów powinniśmy sami podjąć decyzję którą wersję wybrać. Przeanalizujmy zatem wszystkie za i przeciw, i wybierzmy sprzęt, z którego będziemy zadowoleni przez długie lata.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x