Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kuchnia i salon – jak to rozwiązać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bardzo często jeszcze na etapie wybierania projektu domu zastanawiamy się czy w naszym domu kuchnia powinna być połączona z salonem czy nie. Nie da się ukryć, że w obecnych czasach jest to niezwykle modne, jednak tak naprawdę wszystko zależy od tego czy rzeczywiście tego typu połączenie będzie nam odpowiadać.

Niestety w bardzo wielu przypadkach jest to dość nieprzemyślana sytuacja i właśnie ze względu na to w późniejszym etapie musimy wybierać pomiędzy stworzeniem kuchni oraz salony czy może kuchni i jadalni. Jest to niezwykle trudne w szczególności przy niewielkich pomieszczeniach. Oczywiście istnieją przypadki, w których wszystkie elementy są możliwe do połączenia, jednak niestety w większości po prostu nie mamy tego rodzaju możliwości.

Co prawda tak samo jak wszystkie inne również ten problem posiada kilka niezwykle konstruktywnych rozwiązań, jednak tak naprawdę są one głównie uzależnione od wielkości oraz kształtu naszych pomieszczeń.

Oczywiście podstawową jest kuchnia, która jest po prostu konieczna, jednak w bardzo wielu przypadkach zastanawiamy się czy z owego ogromnego, połączonego pomieszczania oprócz niej stworzyć jadalnię czy salon. Co prawda niektórzy uważają, że jedzenie obiadu czy kolacji przy stoliku do kawy nie jest niczym złym, jednak tak naprawdę większość osób woli tradycyjną formę w postaci stołu.

W takim właśnie wypadku niezwykle dobrym rozwiązaniem byłoby właśnie umieszczenie niewielkiego stołu przy ścianie w części kuchennej bądź w jej środku, jednak w takim wypadku musimy liczyć się z tym, że konieczna będzie spora ilość miejsca. Co prawda w takim momencie urządzenie salonu będzie w pełni możliwe, jednak należy zwrócić uwagę również na inna opcję.

Mianowicie chodzi o przynajmniej delikatne odgrodzenie obu pomieszczeń w postaci na przykład niewysokiej ścianki. W takim przypadku będziemy mięli możliwość postawienia stołu przy niej od strony kuchni. Pozwoli nam to nie tylko na dowolne umeblowanie części salonu, ale również delikatnie odgrodzenie oraz wyodrębnienie jej od części kuchennej.
Oczywiście nie da się ukryć, że niektórzy woleliby mieć całkowicie otwarte pomieszczenie, jednak należy liczyć się z tym, że w takim przypadku będzie po prostu niezwykle trudno wszystko ze sobą skontrastować.

Bardzo dobra opcja byłoby również połączenie obu pomieszczeń przy pomocy podobnych barw ścian oraz jednolitej podłogi, która z pewnością podkreśli całościowe podejście do owego pomieszczenia. Tak czy inaczej należy zwrócić uwagę na to, że tak naprawdę wszystko zależy od nie tylko naszego podejścia, ale również gustu oraz smaku, ponieważ tak naprawdę to właśnie one są decydującymi aspektami.

Oczywiście tego typu połączenia w obecnych czasach są niezwykle popularne, jednak w rzeczywistości bardzo niepraktyczne, ponieważ nie pozwalają nam praktycznie zagospodarować całej przestrzeni. Oczywiście tak jak wcześniej wspomniałam wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas, jednak tak naprawdę szczególna uwagę powinniśmy zwrócić na funkcjonalność, która w niektórych momentach niestety nie bierze góry nad wyglądem.

Podsumowując należy powiedzieć, że tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych możliwości nie tylko tych związanych z finansami, ale również powierzchniowych oraz gabarytowych, ponieważ bez posiadania odpowiedniej powierzchnie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x