Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kuchnia w stylu wiejskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Stwierdzenie iż w dzisiejszych czasach modne stają się być kuchnie urządzone w stylu wiejskim, jest wręcz ciężki do ogarnięcia. Od jakiegoś czasu można zaobserwować coraz więcej domów wykonanych na styl wiejski. Nie będziemy zagłębiać się w cała aranżację domu, gdyż w głównej mierze chodzi nam o kuchnię. Są miejsca gdzie kuchnia i inne pomieszczenia mieszkalne znacząco różnią się od siebie i to nie tylko podstawową aranżacją czy kolorystyką, ale także nieprzeciętnym stylem – np. kuchnia w stylu wiejskim, a reszta bardziej nowoczesna. Coraz częściej możemy spotkać je w środku miasta. Warto pamiętać, że styl ludowy wykorzystuje boazerię łączoną na pióro i wpust. Stosuje się także często podłogi z cegły lub kamiennych płyt chodnikowych.

 

Kolejnym elementem jest wyeksponowana kuchenka, która można być także obudowana. Niezwykle istotne jest również wyeksponowanie każdego sprzętu kuchennego jaki posiadamy w szafach – tak by każdy mógł mieć swoje miejsce w przestrzennej kuchni. Style wiejski można interpretować na naprawdę wiele sposobów uzyskując na przykład połączenie z stylem skandynawskim lub śródziemnomorskich, gdzie ściany są – oczywiście nie na poważnie – niedbale otynkowane lub pomalowane. Styl wiejski można połączyć także akcentem greckim malując pomieszczenia na biało i łącząc z kobaltowym niebieskim. Na ogół dwa elementy są zawsze takie same i to w każdej odmianie stylu wiejskiego – jest to piekarnik i zlewozmywak.

 

W przypadku piekarnika jest to zazwyczaj emaliowany front kuchenny, który umieszczony jest na całej ścianie pomieszczenia. Z kolei zlewozmywak powinien być biały i ceramiczny, a także głęboki i podłużny – coś w stylu Belfast. Dobrym rozwiązaniem wydaje się także montaż staromodnych kurków, które tylko podniosą atrakcyjność całego wnętrza. Najważniejszym aspektem wydaje się wybór kolorystyki, gdyż tutaj popełniane są najczęstsze błędy. Najlepiej była ona zgodna ze stylem danego kraju – np. w przypadku skandynawskiego klimatu wybierzmy odcienie chłodniejsze, takie jak szary, zielony i jasno szaroniebieski.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x