Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kupujemy rolety rzymskie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kupujemy rolety rzymskie

Rolety już od dawna nie są używane tylko i wyłącznie w celu zachowania prywatności lub zaciemnienia danego pomieszczenia. Spełniają coraz częściej również funkcję estetyczną, bardzo skutecznie podkreślając wybrany rodzaj aranżacji danego pomieszczenia. Zdecydowanie najpopularniejszym obecnie rodzajem rolet, są rolety rzymskie. Czym jednak kierować się podczas ich zakupu?

Rodzaje rolet rzymskich

Najważniejszą sprawą podczas wyboru rolet, jest określenie tego, z jakiego mają być one uszyte materiału. Czynnik ten wpływać będzie nie tylko na estetykę danego produktu, lecz także na ilość przepuszczanego światła, co rzutować będzie na poziom zaciemnienia pomieszczenia, a także jego nagrzewania się w czasie lata. Przykładowo dla osób, które chciałyby mieć w pomieszczeniu jak najwięcej światła, poleca się rolety rzymskie wykonane z woalu lub organzy. Natomiast do sypialni, gdzie zaleca się mniejszą przepuszczalność światła, polecić można stosowanie rolet wykonanych z ciemnej bawełny lub specjalnych rolet wykonanych z tkaniny o nazwie blackout, która jest zaprojektowana w ten sposób, aby maksymalnie ograniczać dostęp światła.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Wygląd i parametry przepuszczania światła to jednak nie wszystko, co wpływa na jakość i komfort korzystania z danych rolet. Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będą one montowane i rozkładane. Mile widziane są także dodatkowe praktyczne udogodnienia, które wpłyną na ich używanie.
Rolety montowane mogą być albo na rzep, albo też do karnisza. Znacznie prostszym, szybszym i niewymagającym większej pracy jest oczywiście montaż na rzep. Drugą sprawą jest kwestia regulacji, która może odbywać się za pośrednictwem mechanizmu koralikowego, lub sznurkowego, Tutaj o wyborze powinien zadecydować użyty do rolet materiał. W przypadku lekkich materiałów, które nie powinny stawiać zbyt dużego oporu podczas rozkładania, stosować można regulację sznurkową. Jeśli jednak zastosuje się materiał grubszym, poleca się stosowanie mocniejszego i pewniejszego mechanizmu koralikowego.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x