Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Łączenie kolorów w łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zastanawiasz się nad tym co zrobić by twoja łazienka była jeszcze bardziej nowoczesna? Jest pomysł z którego warto skorzystać. Podłogę w łazience zwykle robimy z jednego typu materiału i jednego koloru, a ściany robimy w innym kolorze. A może puścić trochę wodze fantazji i pomieszać różne style i kolory? Czy twoja łazienka musi być zrobiona klasycznym stylem? Otóż nie, poniżej znajdziesz kilka uwag i wskazówek, na które warto zwrócić uwagę.

To tylko od nas zależy, w którym miejscu ułożymy innego rodzaju czy koloru kafelki. Znakomicie wyglądają kafelki z nierówną powierzchnią, tak zwane mozaiki. Możemy tym typem kafelek obudować wannę oraz miskę ustępową. Kafelki takie bardzo ładnie się prezentują, jednak odstrasza cena. Ceny takiego jednego kafelka zaczynają się od 80 zł i rosną w górę. Warto zatem często odwiedzać sklepy budowlane i ”polować” na końcówki serii, gdyż do wykończenia łazienki nie będzie nam potrzebnych wiele metrów a kilka sztuk płytek. W rezultacie kilka płytek takiej mozaiki można nabyć w rozsądnej cienie. A co można powiedzieć o odstępach między płytkami? Szerokość fug powinna być taka sama, jest to prostsze wyjście i zarazem miej rzucające się w oczy. Znakomicie też będzie prezentować się lustro wbudowane w ścianę razem z płytkami.

Jeśli chodzi o podłogę, to nie poleca się do łazienek wykładzin dywanowych. Podłogi takiego rodzaju, szybko chłoną wilgoć a w zamkniętych pomieszczeniach, ciężko je wysuszyć. W rezultacie ciągle mokra podłoga jest nieprzyjemna w kontakcie z gołą stopą oraz po pewnym czasie zacznie brzydko pachnieć. Jeśli mamy prysznic bez brodzika, płytki znajdujące się w strefie prysznica mogą mieć inny kolor, a nawet mogą być wykonane z innego rodzaju płytek. Kolor podłogi powinien komponować się z kolorem, bądź wstawkami na ścianach. Łazienka musi stanowić integralną całość. Łączenie wielu stylów oraz kolorów może doprowadzić do stworzenia tak zwanego kiczu, czego z całą pewnością chcemy uniknąć.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x