Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Laminowany blat

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kupując meble kuchenne, musimy zdecydować się na rodzaj blatu jaki będziemy chcieli zamontować. Ostatnio dużo mówi się o drewnianych blatach kuchennych, jednak mają one wiele wad. Są mało odporne na wysokie temperatury, na kontakty z wodą, a ich pielęgnacja wymaga dużo cierpliwości i czasu. Po za tym są bardzo drogie. Jednak nie musimy decydować się na tego typu blaty. Na rynku dostępnych jest wiele innych możliwości, takich jak na przykład blaty laminowe. Jest to bardzo popularny typ blatów kuchennych. Do ich kupna zachęca przede wszystkim niska cena. Blaty laminowe robione są z płyt wirowych, a sama powierzchnia pokrywana jest z laminatu, który jest odporny na kontakty z wodą, nie nasiąka nią przez co nie 'puchnie’ i nie zmienia kształtu. Blat taki czyścimy wilgotną ściereczką, nasączoną choćby płynem do mycia naczyń.

Producenci stworzyli dla nas, szeroki wybór kolorów takich blatów oraz rodzajów powierzchni laminatu. Możemy zatem dopasować sobie blat, który w zupełności spełni nasze oczekiwania. Odważni decydują się na wydruk swoich zdjęć, zamiast standardowych kolorów czy wzorów jakimi są zazwyczaj pokryte takie blaty. Usługa ta jest rzecz jasna wykonywana za specjalną opłatą. Kupując taki blat, musimy zdecydować się na to czy rogi będą zaokrąglone czy wykończone zwykłą listwą. Mamy też do wyboru blaty matowe, błyszczące oraz różnej grubości. Jakąkolwiek wybierzemy wersję, możemy być pewni, że jest to wybór na lata.

Takie blaty kuchenne należą do bardzo trwałych. Potrafią znieść temperaturę nawet przekraczającą 150stopni C, czego nie można powiedzieć o blatach drewnianych. Firmy, które sprzedają blaty kuchenne, często oferują usługę montażu. Jednak gdy cena takiej usługi jest bardzo wysoka możemy śmiało z niej zrezygnować, gdyż montaż blatu kuchennego, nie wymaga specjalnych umiejętności. Z całą pewnością poradzimy sobie sami z tym wyzwaniem. Montując taki blat powinniśmy pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu brzegów blatu. Są to miejsca gdzie woda dostaje się bez pośrednio do środka blatu co może doprowadzić do jego uszkodzenia.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x