Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Lampy podłogowe – ciekawy dodatek do wnętrz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Lampy podłogowe - ciekawy dodatek do wnętrz

Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym mieszkaniu. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie mamy możliwości, by nadać wnętrzu odpowiedni nastrój, a także uwydatnić wszelkie walory mieszkania.

 

Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele. Właściwie z każdym rokiem pojawiają się coraz nowsze trendy, które stanowią wręcz sztukę użytkową. Wiele rodzajów lamp z jednej strony może dyskretnie pełnić swoją rolę oświetlenia, a z drugiej – same stanowić niesamowitą dekorację wnętrza.

Wybór lamp

Jeżeli chodzi o wybór lamp do mieszkania, to jest on naprawdę szeroki. Wśród dostępnych produktów, znajdują się między innymi żyrandole, kinkiety, reflektorki, lampki nocne, punktówki, czy też lampy podłogowe. Każda z tych wymienionych lamp, tak naprawdę spełnia swoją osobliwą rolę, dając zupełnie inne źródło światła. Lampki nocne najczęściej swoje miejsce znajdują przy łóżkach. Natomiast uniwersalne reflektorki z powodzeniem mocowane są na sufitach lub pod meblami, praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Warto swoja uwagę skupić wokół lamp stojących, które określane są jako lampy podłogowe. W ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze. Ponieważ same w sobie stanowią niesamowitą dekorację mieszkania. Ich dodatkową zaletą jest nie tylko to, że podkreślają nowoczesny lub bardziej przytulny styl mieszkania, ale także stanowią ciekawe źródło światła. Przede wszystkim z lamp podłogowych korzystamy wieczorami, kiedy zależy nam na stworzeniu wyciszającego nastroju.

Jak wybrać lampę podłogową?

Niektóre osoby uważają, że wybór lampy podłogowej, wcale nie jest taki prosty. Rzeczywiście lampy podłogowe są dość mocno zróżnicowane pod względem sposobu wykonania, a także swojej formy. Należy jednak odpowiedzieć sobie nam na pytanie, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać, a także jaką ilością miejsca dysponujemy, by z powodzeniem ustawić taką lampę. Ponieważ wśród nich znajdziemy zarówno minimalistyczne lampy, jak i również wyjątkowo dekoracyjne, które lepiej sprawdzą się w okazałych salonach lub sypialniach.

Te minimalistyczne lampy stojące, najczęściej składają się z prostych chromowanych elementów. Są smukłe i prostolinijne. Natomiast jeżeli możemy pozwolić sobie na bardziej rozbudowaną lampę podłogową, to tutaj faktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Kryształki, chrom, metal, a nawet papier. Takich surowców obecnie używa się do projektowania ciekawych lamp stojących. Skupmy się na kolorze, kształcie, a także efekcie świetlnym, jaki ma nam ostatecznie dawać wybrana lampa. Wtedy na pewno podejmiemy właściwą decyzję.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x