Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Łazienka – miejsce na odpoczynek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Łazienka stanowi bardzo ważny element każdego domu. Jest to pomieszczenie, którego głównym celem jest umożliwienie nam utrzymania zdrowego i higienicznego stylu życia. Kąpiemy się w niej, myjemy bądź bierzemy prysznic. Znajdziemy w niej wiele sprzętów takich jak kosz na pranie, pralka, umywalka, lustro, wanna lub prysznic, czasami spełnia też funkcję toalety, chociaż zwykle w tym celu wydzielone jest osobne pomieszczenie. W zasadzie można stwierdzić, że nie ma domu lub mieszkania bez łazienki.

Współczesne łazienki oprócz funkcji higienicznej zaczynają coraz bardziej stanowić też miejsca relaksu i odpoczynku, dlatego też ich odpowiednia aranżacja ma coraz większe znaczenie. W nowoczesnym wnętrzu można, więc wyróżnić trzy główne strefy: kąpielową, toaletową i wypoczynkową.

Strefa kąpielowa zajmuje zwykle największą powierzchnię. Centralnym jej punktem jest wanna bądź kabina prysznicowa. Wybór pomiędzy jednym a drugim jest zależny od naszych potrzeb i przyzwyczajeń.

Wanna jest idealna dla wszystkich tych, którzy lubią długie kąpiele i relaks przy zapalonych świeczkach z książką w ręku. Sklepy oferują nam ogromny wybór wanien, więc bez problemu możemy dobrać idealną do naszego domu i łazienki. Ze względu na kształt wyróżniamy wanny prostokątne ( zdecydowanie najpopularniejsze), narożne i okrągłe. Wanny różnią się także swoim wykonaniem – mamy wanny akrylowe ( odporne na zadrapania), stalowe i żeliwne.

Dla osób, które mają niewielką powierzchnie do wykorzystania doskonałym rozwiązaniem będzie prysznic, który zajmuje niewiele miejsca. Dodatkową jego zaletę stanowi również to, że oszczędzamy czas ( nie musimy czekać na jego napełnię wodą, jak to jest w przypadku wanny), a także to, że myjemy się ciągle w czystej wodzie. Pasuje, więc znakomicie do ludzi zabieganych i aktywnych.

Kolejną ważna strefą jest strefa toaletowa, w której znaleźć się musi przede wszystkim sedes i umywalka. Zwykle umieszczane są one w jak najmniej widocznym miejscu naszej łazienki, aby zapewnić pełen komfort i intymność. Tutaj także mamy wiele możliwości odpowiedniego urządzenia i rozplanowania sprzętów, aby jak najlepiej dopasować je do naszych potrzeb.

Od pewnego czasu obserwuje się większą wagę przy urządzaniu łazienek w domach. Nie jest to już tylko pomieszczenie konieczne, ale także pomieszczenie, w którym z chęcią przebywamy. Warto czasem zainwestować w odpowiednie akcesoria i sprzęty, aby stworzyć niepowtarzalny klimat w naszej łazience. Dobrze dobrane będą cieszyć oko nie tylko domowników, ale także wszystkich gości.

Ogromne znaczenie ma dobranie odpowiedniej ceramiki, która sprawi, że nasza łazienka uzyska odpowiedni wygląd i urok. Do wyboru mamy wiele stylów od klasycznego, retro do nowoczesnego i futurystycznego. Wszystko zależy od naszych upodobań i środków, jakimi dysponujemy. W naszym projekcie musimy także uwzględnić odpowiednie usytuowanie mebli łazienkowych i innych sprzętów, takich jak lustra czy szafki na ręczniki lub kosmetyki. Coraz częściej decydujemy się na meble drewniane w łazienkach. Dodają one jej szyku i elegancji i co najważniejsze pozwalają na przełamanie chłodu powszechnego szkła i ceramiki.

Urządzając łazienkę chcemy stworzyć miejsce komfortowe i funkcjonalne, zapewniające nam jednocześnie relaks i prywatność. Tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na pełen przepychu salon kąpielowy czy surowy minimalizm.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x