Trudno nie odczuć wrażenia ze dobrze skomponowana i zaprojektowana łazienka znajdują się na poddaszu to ciężki do zrealizowania projekt. Głównym powodem takiego myślenia są często skosy, które w tym wypadku można uznać za przeciwnika – choć niektórzy uważają to za zdecydowany plus. W większości przypadków skosy nie są tolerowane, jednak tego rodzaju łazienka musi mieć swobodne rozmieszczenie sprzętów, tak by można było z nich bez problemu korzystać, a to z pewnością nie jest łatwe. Najważniejsze jednak to użycie dobrych jakościowo materiałów, gdyż łazienka na poddaszu powinna być odporna na wilgoć oraz subiektywnie łatwa do czyszczenia. Pierwszą – i właściwie ostatnią – rzeczą, którą nie powinniśmy się przejmować tworząc odpowiedni projekt łazienki na poddaszu jest powierzchnia podłogi – zdarza się, że jest to powierzchnia 6 m2.
Warto przywykną do tego, gdyż dotyczy to każdego wnętrza pod skosami – szczególnie łazienki, w której urządzenia montowane są raczej na stałe. Z planów ciężko porównać jak nisko schodzą skosy i w którym miejscu łazienka pozwoli na wyprostowanie kości – bez niepotrzebnych wgnieceń. Zdarzają się więc przypadki, w których zamontowanie wanny w innym miejscu jest niewygodne a czasami nie da się do niej po prostu wejść. Warto zwrócić uwagę na fakt, że na wielkość pełnowartościowej powierzchni łazienki na poddaszu wpływa przede wszystkim wysokość ścianki kolankowej łazienki.
W tym wypadku – często słusznie – aranżacja całego stylu jest uzależniona właśnie od wysokości ścianki kolankowej. Należy także pamiętać, że większość montowanych tam urządzeń będzie przylegać do ścian – dlatego też wysokość ścianki jest kluczowa dla sposobu aranżacji łazienki. Musimy zważać również na jakość materiałów np. takich jak ramy okna – z czego są wykonane. Materiały te muszą być przede wszystkim odporne na wilgoć – najlepszym rozwiązaniem będą plastiki z wielokomorowymi profilami PCW.