Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Lodówka w zabudowie czy wolnostojąca?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Lodówka w zabudowie czy wolnostojąca?

Zakup lodówki to jedna z pierwszych decyzji, które musimy podjąć przy okazji urządzania kuchni. I choć pozornie wydaje się to proste, zagłębiając się w temat, okazuje się iż wcale takim nie jest. Nie dość, że na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli lodówek, to dodatkowo występują one w dwóch wersjach: do zabudowy oraz jako wolnostojące. Czym się różni każda z nich? Na to i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Do zabudowy czy wolnostojąca?
Lodówka wolnostojąca
Lodówka w zabudowie
Podsumowanie


Do zabudowy czy wolnostojąca?

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego opisu plusów i minusów każdego z wymienionych typów, należy pamiętać, iż wybór lodówki to decyzja na lata. Nie możemy kierować się jedynie estetyką urządzania, które widzimy na sklepowej ekspozycji. Lodówka musi pasować zarówno do naszej kuchni, w szczególności jej powierzchni oraz do potrzeb użytkowników. Zupełnie inne urządzenie sprawdzi się u singla, a inne w czteroosobowej rodzinie. Na wybór lodówki do pewnego stopnia wpływa również jej cena. Przejdźmy zatem do opisu obu wersji.

Lodówka wolnostojąca

Na co dzień częściej wybierana niż jej koleżanka w zabudowie. Jest uniwersalna, sprawdzi się w każdej kuchni. Można ją ustawić niemalże w każdym miejscu, poza bezpośrednią bliskością piekarnika lub kaloryfera. Lodówki wolnostojące występują w różnych kolorach dzięki, czemu łatwo dopasować je do kolorystyki naszej kuchni.
Bogatą ofertę lodówek możemy sprawdzić na: https://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy.bhtml

Plusy lodówki wolnostojącej

1. Swoboda ustawienia.
2. Bardzo duży wybór modeli.
3. Posiada nieco większą pojemność niż jej koleżanka w zabudowie przy tych samym rozmiarach zewnętrznych.
4. Kosztuje nieco mniej niż lodówka do zabudowy.

Minusy lodówki wolnostojącej

Trudno je wskazać. Jedynym wydaje się to, iż jest dobrze widoczna wśród kuchennej zabudowy.

Lodówka w zabudowie

Na pozór niewiele różni się od wersji wolnostojącej. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jej głównym wyróżnikiem jest możliwość uczynienia z niej stałego elementu aranżacji kuchni. Przejdźmy zatem do jej zalet i wad. Bogatą ofertę lodówek możemy sprawdzić na: https://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy.bhtml

Plusy lodówki w zabudowie.

1. Możliwość uczynienia z lodówki stałego, niezauważalnego elementu kuchennej zabudowy. Lodówka zostaje niejako ukryta wśród szafek. To rozwiązanie dla osób ceniących sobie minimalizm i estetykę. Lodówka do zabudowy zaprojektowana jest tak, aby można ją było bezpiecznie ukryć wśród szafek, bez obaw o brak dostatecznej wentylacji.

Minusy lodówki w zabudowie

1. Ze względów konstrukcyjnych lodówki do zabudowy mają nieco mniejszą pojemność niż ich wersje wolnostojące o tych samych rozmiarach. Należy o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do dużej lodówki. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór większego modelu, wyższego lub szerszego, który wewnątrz będzie taki sam jak tradycyjna wersja.

2. Osoby przyzwyczajone do dodatków w stylu ekran LCD lub podajnik do schłodzonej wody umieszczany w drzwiach nowoczesnych lodówek wolnostojących, będą musiały się pogodzić z ich brakiem.

3. Wyższa cena. Wspomniane wcześniej różnice w konstrukcji wymagają od producentów dodatkowych rozwiązań, dzięki którym lodówka w zabudowie jest nieco droższa od wolnostojącej.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego tekstu oba typy lodówek, pomimo że bardzo podobne mają swoje różnice. Bez względu na to, na którą się zdecydujemy, warto mieć na uwadze jeszcze dwie kwestie.
1. Klasę energetyczną naszej lodówki. Im jest ona wyższa np. A+++, tym mniejsze zużycie energii.
2. Lodówkę wolnostojącą łatwo przesunąć. Wersja w zabudowie pozostaje z nami na lata. W przypadku zmiany mieszkania nie zabierzemy jej ze sobą w odróżnieniu od wersji tradycyjnej.
Zdajemy sobie sprawę, iż powyższy tekst nie wyczerpał w pełni tematu. Mamy jednak nadzieję, iż okaże się pomocny dla osób, które w najbliższym czasie planują zakup lodówki.

 

5 1 vote
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x