Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

lombard, życie pod zastaw Kutno zadzwoń 887 332 665

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
lombard, życie pod zastaw

Czy jest miejsce, gdzie można znaleźć fenomenalne promocje? Kupić wyjątkowe przedmioty, które nie są możliwe do znalezienia w innym miejscu? Tak, taka przestrzeń jest i jest nią każdy komis, jaki tylko znacie. Nie ma dwóch takich samych lombardów, w każdym takim miejscu spotkasz inny asortyment, w każdym z nich możesz nabyć odmienny niepowtarzalny przedmiot. Nigdy nie przewidzisz, co znajdziesz. Warto poznawać komisy, zwłaszcza jeśli jest się zbieraczem, hobbystą albo zwyczajnie poszukiwaczem okazji.

lombard, życie pod zastaw Łódzkie zadzwoń 887 332 665

Wiekowe szpargały, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do lombardów jest naprawdę odmienne. Nie ma w sumie czemu się szokować, ponieważ nasze pierwsze perypetie z komisami w rzeczy samej nie były zbyt miłe. Jeżeli co poniektórzy to mają w pamięci, to pierwsze komisy, z ostatniej dekady XX wieku i inauguracji XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do zwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, mało przyjazny właściciel, który znajdował się za ladą i obserwował nasz każdy manewr, a do tego miał niesympatyczny wzrok. Czy komukolwiek w takich chwilach chciałoby się siedzieć w takim miejscu chwilę i znaleźć coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze chciałby coś sprzedać w komisie albo naprawdę jest w pilnej opresji i szuka ekonomicznych przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Łódzkie zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeśli ktoś ma myśl, że w komisie miał szansę kiedyś uzyskać jakąś ciekawą cenę za zbycie albo zakup, to myli się. Właściciel zawsze miał ochotę nabywać jak najtaniej, a sprzedawać po jak najwyższej cenie, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie mieli pojęcia handlu i negocjowaniu.

Na szczęście tamte czasy już minęły, a nasze komisy przeszła moda z krajów zachodnich, która miewa trochę inne nastawienie do tematu, zatem możemy śmiało zwiedzać takie lokalizacje, których ilość wzrasta. Teraz większość lombardów jest dość duża. Dba się o to, aby odwiedzający czuł się przyjemnie i aby miał szansę coś wybrać. Wszystkobywa dość uporządkowane, aby bez stresu można było obejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Łódzkie zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się teraz może odrobinę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach są same wiekowe rzeczy, czy też jakieś nowe i interesujące i może niekiedy niezmiernie wartościowe? Na początek warto stwierdzić, że w komisie, jeśli chodzi o jakość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Po prostu, aby wycenić czegoś wartość, trzeba mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby znaleźć jakieś antyczne meble, które na pozór mogą zdawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać przeróżne szpargały, typu zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie są zdatne do reparacji. Z tego powodu będąc w komisie, należy być spostrzegawczym.

Co możemy ciekawego znaleźć?

W lombardach możemy odszukać niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak spory jest lombard, no i z pewnością, czy w czymś się specjalizuje. Gdyż przecież możemy znaleźć lombard tylko ze sprzętami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeżeli poszukujemy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych takich przedmiotów, to w komisie możemy mieć okazję na pozyskanie ich w niskiej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas okazja. Precyzyjnie możemy zlustrować urządzenie, poznać jego defekty, historię, no i oczywiście wypróbować. Może to być również szansa dla nas, jeśli chcielibyśmy na takich urządzeniach trochę zarobić. Możemy przecież nabywać obiekty używane i sprzedawać już jak je naprawimy.

lombard, życie pod zastaw Łódzkie zadzwoń 887 332 665

Lombardy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeśli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy żyłkę biznesową. Wystarczy tylko poszukać w Internecie i poszukać najbliższych lombardów. Następnie od czasu do czasu można pójść do nich i znaleźć rzeczywiste okazje.

Lombardy, czyli lokalizacje dla hobbystów

Jeżeli mamy jakąś nadzwyczajną pasję i zbieramy przeróżne interesujące przedmioty, to w lombardach możemy w rzeczy samej odszukać je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, czasopisma i przeróżne inne rzeczy. Po prostu musimy wiedzieć czego i gdzie szukać.

Wolne w komisie

Okazjonalnie, zamiast spędzać wolne dni w galerii albo w markecie, może warto udać się właśnie do jakiegoś dużego lombardu. Samo przeglądanie tych wszystkich przedmiotów może być już niesamowitą przygodą.

Wiekowe zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać skojarzenia. Czasem wpadniemy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie będącym w komisie, będzie w stanie przybliżyć nam ciekawą historię. Może to być dla nas naprawdę bardzo zaskakujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi rzeczami.

Odwiedzaj więc czasami lombard i ot tak spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, ale niezmiernie ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Łódzkie zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp