Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Malowanie wzorów za pomocą szablonów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Technika malowania wzorów za pomocą szablonów jest pewnością jedną z łatwiejszych rzeczy, jaką możemy wykonać sami w domu. Nie potrzebujemy w tym celu żadnych specjalistycznych narzędzi, a za wzór mogą nam służyć zarówno profesjonalnie wykonane szablony lub też amatorsko stworzone przez nas – odpowiednie wycięcia muszą być jednak idealne, tym bardziej jeśli zdecydujemy się stworzyć większe dzieło, które może zajmować 1/5 danej ściany. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście kupienie szablonów wykonanych profesjonalnie, ze względu na oszczędność czasu i nerwów. Nieraz jednak dochodzi do sytuacji, w której dowiadujemy się, że dany wzór szablonu po prostu nie istnieje – w tym wypadku możemy stworzyć coś sami. Malowanie takiego wzoru na ścianie nie jest zbyt skomplikowane, gdyż cała fizjologia polega na tym, że przyklejamy szablon do malowanej powierzchni, pokrywamy go farbom, a wzór pozostaje na ścianie.

 

Sam wzór możemy powielać przez tyle razy ile wytrzyma nam dany szablon – musimy pamiętać, by odpowiednio o nie dbać i chronić. Odpowiednie obchodzenie się z szablonem pozwoli nam go użyć w przyszłości jeszcze wiele razy. Jedyną wadą tej techniki jest konieczność częstego przekładania krótkiego szablonu np. w przypadku gdy chcemy namalować długi i wzorzysty pasek – z wielu elementów składamy coś większego. Technika ta nie jest więc ani skomplikowana, ani trudna do opanowania. Jedyne potrzebne materiały to: materiał na szablon lub gotowy szablon, przyrząd do wycinania wzoru w przypadku gdy nie mam gotowego oraz farby i pędzle.

 

Jeżeli zdecydujemy się na profesjonalnie wykonany szablon, bez problemu możemy nabyć go w sklepie malarskim. Z pewnością możemy liczyć na duży wybór szablonów. Jeżeli jednak zdecydujemy się na tworzenie czegoś własnego, to powinniśmy zaopatrzyć się w płytkę z poliestru i ostry nożyk. Tego rodzaju szablony są łatwe do przygotowania i praktyczne w użyciu. Wybierając pędzel powinniśmy dostosować go do wielkości danego wzoru oraz motywu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x