Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Mały azyl w ogromnym bloku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Urządzając mieszkanie bardzo dużą uwagę skupiamy na aranżacji poszczególnych wnętrz. Wybieramy meble, które będą komponowały się z całością mieszkania. Wiele osób zatrudnia dekoratora wnętrz, aby pomógł skomponować wszystkie elementy tak by nasze gniazdko spoiło się w jedną całość. Zazwyczaj osoba taka przygotowuje projekt aranżacji wnętrz razem z zagospodarowaniem balkonu bądź tarasu, jakim dysponujemy. Mieszkając w bloku, nasz mały azyl, czyli balkon często jest miejscem relaksu, odpoczynku, wspólnego grillowania wraz ze znajomymi. Bardzo często balkon jest dodatkową atrakcją naszego mieszkania, szczególnie wtedy, gdy jest estetycznie i funkcjonalnie zagospodarowany.

W nowoczesnych osiedlach, które są teraz w bardzo szybkim tempie budowane, tarasy, bo już nie balkony posiadają znacznie większy metraż. I wtedy nasuwa się pytanie jak urządzić taki taras, aby stworzyć miły klimat i miejsce odpoczynku zarazem? Dobrym pomysłem, który warto polecić będzie pomoc Architekta Zieleni. Z pewnością jest to osoba, której porady warto zasięgnąć, ze względu na wiedzę i doświadczenie.

Jeżeli sami zdecydujemy się na zagospodarowanie balkonu bądź tarasu, a w szczególności tarasu, dlatego, że wiąże się z większym przedsięwzięciem ze względu na powierzchnie, powinniśmy skonsultować decyzję z administratorem. Potrzebne będą, bowiem specjalne zezwolenia i a również informacje o tym, jaki dodatkowy ciężar chociażby umieścimy na naszym tarasie.

Pierwszą ważną rzeczą, o jakiej musimy pamiętać decydując się na rośliny w naszym królestwie jest odpowiedni system nawadniający. Potrzebny będzie, zatem kran, do którego montujemy trójnik a następnie rozprowadzamy cały system do każdej z donic czy trawnika.

Rośliny to najważniejszy wybór, bo to właśnie od nich zależy całkowity efekt końcowy. Dobrym rozwiązaniem z pewnością będzie brzoza brodawkowata z rodziny Youngii, roślina ta nie potrzebuje dużego i głębokiego terenu do rozrostu ze względu na nie duży system korzeniowy. Tuja Smaragd jest również rośliną mało wymagającą a szczególnie zimą robiącą wrażenie.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem i efektywnym będzie wygospodarowanie miejsca na mały skalniak, na którym posadzić możemy również rośliny mało wymagające, na przykład gożdzik alpejski, gożdzik pierzasty, bodziszek, sosna górska.
Ciekawym rozwiązaniem są również trawy ozdobne kostrzewy, miskanty, trawa papmasowa, trzęślica.
Jednak rośliny to nie wszystko, musimy zaplanować część roślinną jak również część do biesiadowania oraz odpoczynku. Miejsce gdzie ustawimy meble, czyli leżak, stół, krzesła najlepiej, aby było utwardzone, czyli wyłożone kostką bądź posadzona trawa bardzo odporna na deptanie.

Co ważne, warto pomyśleć o oddzieleniu się od wścibskich sąsiadów czasami, bo przecież taras ma być naszą oazą spokoju i odpoczynku.

Można, więc powiedzieć, że posiadanie choćby części jakiegokolwiek trawnika bądź ogródka może być dla nas zbawienne, ponieważ to właśnie dzięki takiemu miejscu możemy się wyciszyć i odpocząć.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x