Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Materac do twojego łóżka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jeśli wybieramy meble do swojej sypialni, warto zwrócić uwagę by wszystkie były z jednego kompletu. Tym sposobem stworzymy pewnego rodzaju harmonię. Jedynym elementem, który może być spoza kompletu to materac. Ten powinien być dopasowany nie do mebli a do nas samych. Dlaczego? Każdy z nas ma różne choroby oraz predyspozycje do ich powstawania, dlatego wybierany materac nie może być bardzo twardy oraz przesadnie miękki. Najlepsze są materace, które są n przemian twarde i miękkie do odpowiednich do tego miejscach na przykład – twarde w miejscu ud, a miękki na górze gdzie mamy barki. To zróżnicowanie wpłynie bardzo korzystnie na nasz komfort podczas spania.

Niektórzy, sądzą że miękki materac będzie dla nich najlepszy, jednak jest to wielki błąd! Miękki materac wpłynie na straszny ból pleców, a tego przecież chcemy uniknąć. Jak już wcześniej wspomniano każdy ma inne predyspozycje chorobowe, dla takich osób stworzono materace, które wręcz leczą na przykład bóle kręgosłupa, poprzez specjalne wyprofilowanie. Oczywiście taki materac będzie się znacznie różnił ceną. Oprócz wyprofilowania materacu, oraz zróżnicowania twardszych miejsc z miększymi, na cenę wpływa także rodzaj materiału, z którego jest wykonany. Popularnym materiałem, który wykorzystuje się do produkcji materaców jest lateks. Potrafi się sam dopasować do naszego ciała, poza tym wykazuje także działanie antybakteryjne. Innymi rodzajami materaców to piankowe, sprężynowe oraz wodne. Materace termo elastyczne wykazują zdolność wentylacyjną.

Cena materaców odbija się także na długości ich używania. W tym wypadku zasada „droższe ie znaczy lepsze” nie znajduje zastosowania. Droższe materace ni tylko wpłyną na naszą wygodę i komfort ale także na czas, w którym będziemy mogli korzystać z materaca. Prześledź zatem starannie ofert producentów takich materaców, pamiętaj że im więcej warstw tym wygodniejszy materac.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x