Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Meble, dzięki którym odgracisz salon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Meble, dzięki którym odgracisz salon

Wybieranie nowoczesnych mebli, dzięki którym można odgracić salon, takich jak stoliki rtv z zamykanymi szafikami i półkami stanowi nowoczesne podejście w urządzaniu wnętrz. Przeładowany pod względem aranżacyjnym salon, do którego nie można wstawić przysłowiowej szpilki nie prezentuje się dobrze. Dlatego warto wybierać proste meble, które są wielofunkcyjne i pozwolą zmieścić nie tylko potrzebne rzeczy, ale również drobne bibeloty.

Komoda – idealny mebel do salonu

Jeśli salon nie jest zbyt duży i pełni jednocześnie funkcje pokoju sypialnianego, w przypadku kawalerki, warto wyposażyć go w wielofunkcyjne meble, które pozwolą zmieścić zarówno potrzebne rzeczy, jak i elementy o charakterze dekoracyjnym. W tej roli świetnie sprawdzi się komoda, która posiada kilka szuflad, a także blat na którym można postawić zdjęcia w ramkach czy wazon z kwiatami. Warto również aby salon nie wyglądał jak zbieranina przypadkowo połączonych ze sobą mebli, gdyż w kawalerce szczególne znaczenie ma spójność aranżacyjna. Dlatego do komody warto dopasować utrzymany w tej samej tonacji kolorystycznej stolik rtv. Nowoczesne stoliki pod telewizor nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie mogą w prosty sposób przekształcić pokój sypialniany w strefę relaksu pokoju dziennego.

Witryna – idealne miejsce na szkło i zastawę stołową

W nowoczesnym salonie nie może zabraknąć również witryny, która łączy w sobie funkcjonalność komody i reprezentacyjny wygląd dzięki przeszklonej przestrzeni. Jest zatem miejsce na to, co chce się wyeksponować za szklanymi drzwiczkami, a także to co niekoniecznie chce się wystawiać na widok, albo ze względu na szczególną wartość albo wręcz przeciwnie. W witrynie swoje miejsce znajdzie szkło i zastawa stołowa, która wyciągana jest na przyjście gości, podtrzymując tradycję tego stylizowanego mebla. Witryna może mieć również bardziej nowoczesny charakter dzięki ledowemu podświetleniu półek. Takie rozwiązanie często stosowane jest również w przypadku stolików rtv. Stąd nawet stylizowane meble mogą pasować do nowoczesnych stolików pod telewizor.

Otwierane pikowane pufy, w których zmieścisz koce i poduszki

Salon, to miejsce relaksu i odprężenia, dlatego świetnie sprawdzą się w nim otwierane pufy. Nie dość, że stanowią dodatek do kompletu wypoczynkowego i dodatkowe miejsce siedzące, to jeszcze można w nich schować wiele rzeczy, chociażby koce i małe poduszki, które zwyczajowo chce się mieć pod ręką w salonie, kiedy ma się ochotę na wtulenie się w koc i obejrzenie ciekawego filmu. Stąd stanowią idealne dopełnienie aranżacyjne dla stolików rtv w salonie. Można do nich zresztą schować ciągle gubiące się piloty od telewizora. Dzięki pufom można odgracić salon z rzeczy, które nie koniecznie powinny znajdować się na pierwszym planie.

Stoliki rtv – nie tylko pod telewizor

Nowoczesne stoliki rtv mają nie tylko prostą formę, którą można wpisać w każde wnętrze, ale również doskonale komponują się z innymi meblami. Można dobrać do nich regały i półki w tym samym stylu. Nie pełnią jedynie funkcji szafki pod telewizor, ale również miejsca, gdzie można ułożyć na półce czasopisma, a także włożyć do zamykanej szafki płyty CD i DVD, a także gry na konsolę. Zamykana półka to również doskonałe miejsce na ukrycie zapasowych kabli i przedłużaczy, których nie chcemy trzymać na widoku, aby nie zaburzać estetyki pomieszczenia. W zamykanej szafce stolika rtv mogą znaleźć się również dokumenty, które chce się mieć pod ręką, a nie powinny leżeć na widoku. Mogą się w niej znaleźć zatem zarówno faktury, jak i rachunki umieszczone w teczkach, dla których nie znalazło się miejsca w komodzie.

Otwierane, wielofunkcyjne meble ze schowkami mogą sprawdzić się doskonale do uporządkowania przestrzeni w salonie i pozbycia się widoku rzeczy, które niekoniecznie powinny znajdować się na pierwszym planie. Stoliki rtv doskonale skomponują się z wiszącymi półkami ściennymi, które są doskonałym rozwiązaniem do niewielkich salonów, pozwalającym zachować więcej przestrzeni użytkowej i jednocześnie uporządkować książki i czasopisma, które często leżą porozrzucane w całym salonie. Uporządkowana przestrzeń sprzyja relaksowi, który jest potrzebny po ciężkim dniu pracy.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x