Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Meble z palet – nowa moda, czy sposób na oszczędność?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wszyscy pragniemy, by w naszym domu było ładnie, ale nie każdego stać na markowe meble. To daje pole do popisu wyobraźni. Chętnie wykorzystujemy stare przedmioty by zmienić je w coś wyjątkowego.

Skąd wzięła się moda na meble z palet?

Palety to drewniane skrzynki służące do przenoszenia towarów, jakie następnie trafiają do sklepów. Z powodu prostoty wykonania idealnie nadają się do tworzenia tanich i efektywnie wyglądających mebli. Ponadto nie wymaga to nakładu środków. Najczęściej jedyne czego potrzeba to po prostu puszka farby, pędzel, młotek i kilka gwoździ. Również zdobycie palet nie nastręcza żadnych trudności. Leżą często odłogiem u sąsiada. Osoby pracujące w firmach transportowych na co dzień mają do nic dostęp. Czasem poprosić o nie można sprzedawców na targach. Bywa, że zostawiają je oni przy kontenerach na śmieci. Najczęściej nie trzeba nawet za nie płacić. Nic dziwnego, że grono fanów prostego, klasycznego stylu, czego symbolem jest właśnie paleta, ciągle rośnie.

Paleta – moda i oszczędność

Wielu ludzi nie rozumie skąd takie zainteresowanie paletami. Fanów takiego rozwiązania jednak jest coraz więcej, a dlaczego? Wystarczy chwilę się zastanowić. Takie meble są popularne, gdyż są ekologiczne. To rozwiązanie dla osób, którym na sercu leży dobro naszego środowiska. Produkcja nowych mebli to również emisja odpadów chemicznych oraz trujących oparów do środowiska. Nowe meble często zawierają trujące chemikalia, które uwalniane są w pomieszczeniach gdzie stoją i przenoszą się na ludzi. Palety to prosty sposób, by zadbać o środowisko, jak również o swoje własne zdrowie. Nie ma rozróżnienia, czy jest to tylko moda, czy rozwiązanie wprowadzone ze względów ekonomicznych. Meble z palet łączą w sobie oba te aspekty i stąd właśnie szał na nie. Nie tylko bardzo niewielkim kosztem można urządzić mieszkanie czy taras, ale w dodatku wygląda to naprawdę efektownie.

Rzeczy, które można wyczarować z palet

Z palet można stworzyć właściwie każdy mebel, wszystko zależy od fantazji i zaangażowania. Wielu już stworzyło z nich stoły, ławki, siedziska, półki, a nawet łóżka. Z palet stworzymy wygodne krzesła, sofy, stoliki i kanapy. Wystarczy dodać miękkie siedzisko, kilka poduszek i gotowe. Poduszki i dodatki także powinny zostać zrobione ręcznie. Wówczas wnętrze nabiera nowego charakteru. Wiedząc, że przyłożyliśmy rękę do wystroju i jest on naszą zasługą chętniej przebywamy w otoczeniu tak stworzonych rzeczy. Przecież o to właśnie chodzi w posiadaniu własnego domu – by czuć się tu jak najlepiej.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x