Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Meble z PRL-u

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przez wiele lat PRL kojarzył się przede wszystkim z topornością, siermięgą i tandetą. Potrzeba było jednak zaledwie jednego pokolenia, by moda na niego powróciła. Czy to sprawa opowieści rodziców i dziadków? Czy może jednak prostoty, wygody i naprawdę ponadczasowego designu?

PRL był szczególnym okresem dla polskiego designu. Pozostawił po sobie klasyczne modele, które do tej pory niejednokrotnie stoją jeszcze w mieszkaniach dziadków i rodziców . Mnóstwo jednak było i takich, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Wykonano tylko ich prototypy i nie zostały wdrożone do produkcji seryjnej. Czy były zbyt odważne? To bowiem czasy, które nie sprzyjały nowatorskim pomysłom na sztukę, nie tylko użytkową.

Dziś nazwiska projektantów, takie jak Józef Chierowski, Lubomir Tomaszewski czy Teresa Kruszewska ponownie są przypominane. Rośnie bowiem pokolenie, któremu meble z popularnej sieciówki nie wystarczają. Pokolenie, które chce rewitalizacji i przywrócenia do życia projektów, które zostały zapomniane. Bowiem wzornictwo lat 50. i 60. XX wieku bez wątpienia zasługuje na ogromne uznanie. Trwa także moda na vintage, którą z pewnością podkręciła jeszcze wystawa „Chcemy być nowocześni” prezentowana w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zatem poszukiwanie mebli i wzorów z okresu PRL oraz urządzanie nowoczesnych wnętrz z ich wykorzystaniem jest wśród obecnych trendów.

366 Concept Design & Lifestyle
Na wskrzeszenie polskiego designu zdecydowała się marka 366 Concept. Uzyskała wyłączną licencję do praw autorskich i w 2014 roku wznowiła produkcję legendarnego modelu 366 – fotela zaprojektowanego przez Józefa Chierowskiego w 1962 roku.

Fotel doczekał się także całej „rodziny” marka bowiem zdecydowała się na produkcję stolika, sofki, podnóżka, lampki oraz fotela bujanego w tym samym stylu.

Odświeżone modele doskonale prezentują się zarówno w zestawie, jak i pojedynczo. Bogata kolorystyka umożliwia dopasowanie ich do wielu wnętrz. Wprowadzając do oferty tkaniny obiciowe 366 Concept Design & Lifestyle inspiruje się światowymi trendami mody. Dzięki temu meble te zachowując swój klasyczny fason uzyskują nowe życie i cieszą kolejne pokolenie.

Meble te idealnie wpasują się w klimat zarówno mieszkań i domów urządzonych w stylu klasycznym, minimalistycznym, jak i industrialnym. To także dobra propozycja dla tych, którzy urządzają np. komercyjny lokal w stylu retro lub poczekalnię. Meble te oprócz interesującego designu charakteryzuje także wygoda.

Marka 366 Concept Design & Lifestyle, oprócz „wskrzeszania” starszych modeli z minionej epoki, projektuje i wykonuje także autorskie projekty, które są współczesną interpretacją wybranych modeli designu polskiego z XX wieku.

Wszystkie stylowe meble wspomniane w artykule znajdziesz w serwisie Le Pukka.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x