Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Metody, które pomogą Ci urządzić pokój dziecka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Aranżując pokój dla dziecka trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to taka sama aranżacja jak w przypadku pokoju dla osoby dorosłej. Taki pokój powinien posiadać również przestrzeń, która będzie służyła do odpoczynku, będzie tam też miejsce do nauki oraz miejsce do zabawy. Podczas wybierania barwy farb do pokoju dla dziecka trzeba o tych wszystkich kwestiach pamiętać. Ponadto inaczej trzeba podejść do aranżacji pokoju dla chłopczyka i dziewczynki i nie chodzi tutaj o to, że jeden pokój ma być różowy, a drugi niebieski. Jest znacznie więcej możliwości aranżacyjnych.

Jaki kolor wybrać do pokoju dla dziecka?

Nierzadko zdarzają się takie sytuacje, że pokoje tworzone z myślą o dziewczynkach zamieniają się w różowe komnaty, zaś jeśli chodzi o pokoje stworzone z myślą o chłopcach to stają się twierdzami dla dzielnych rycerzy, które są przepełnione niebieskim kolorem. W większości sytuacji kolor różowy dominuje u dziewczynek wszędzie i to nie tylko na ścianach, ale również w przypadku dodatków, a wręcz identyczna sytuacja tyczy się chłopców, gdyż u nich niebieski kolor też można znaleźć w każdej części pomieszczenia.

Oczywiście nie oznacza to, że trzeba to takim dzieciom odradzać, ponieważ bardzo dużo dziewczynek i bardzo dużo chłopców może się czuć świetnie w tego typu pomieszczeniach. Dlatego też jeżeli dziecko chciałoby mieć taki pokój to nie ma co na siłę zmuszać go do innych propozycji. Najważniejsze jest to, aby dziecko było szczęśliwie w swoim pokoju.

Jak inaczej aranżować pokój dla dzieci?

Prawda jest taka, że dzieci nie zawsze muszą skakać z radości na widok typowych dla ich płci kolorów. Nierzadko dzieci protestują i nie chcą takiego koloru i decydują się na znacznie odmienne barwy i to zarówno na odcienie pastelowy jak i te znacznie intensywniejsze. W dzisiejszych czasach bardzo popularne stają się ściany o kolorach takich jak pomarańcz, czerwony, żółty, albo też zielony. Trzeba jednak tutaj zapamiętać jedną rzecz. Podczas wybierania koloru dla pokoju swojego dziecka musicie pamiętać o tym, aby zachować w nim jak największą ostrożność. Dzieci bardzo mocno oddziałują na barwy, które je otaczają dlatego też może się okazać, że kolory, które dla nich wybraliście będą zbytnio intensywne, a to doprowadzi do tego, że dziecko będzie za bardzo pobudzone i niestety nie potrafić się odpowiednio skoncentrować na nauce, albo na tym, aby wypocząć w swoim łóżku. Jeśli zaś zależy Ci na tym, aby posiadać konkretny, intensywny kolor to warto, abyś zdecydował się na pomalowanie w taki sposób jednej ze swych ścian. W takim momencie zacznie ona stanowić wyrazisty akcent, który będzie kontrastował z resztą pomieszczenia i w żadnym stopniu go nie przytłumi.

Nie zapominajcie również o tym, aby wybrać taką farbę, która nie będzie powodowała problemów zdrowotnych u Waszego dziecka. Jeśli dziecko posiada alergię np. na akryl to poszukajcie takiej farby, w której nie znajdziecie akrylu. Wszelkie uwagi dotyczące tego jak ma się prezentować dziecięca przestrzeń muszą zostać przedyskutowane z mieszkańcem tego pokoju, ponieważ to Wasze dziecko będzie spędzać w tym pomieszczeniu najwięcej czasu, dlatego też musicie podjąć wspólną decyzją. Nie będzie to miało większego sensu, jeśli Wy zdecydujecie się na podejmowanie decyzji za swoje dziecko.

Biały pokój dziecka?

Pomalowanie pokoju dziecka w kolorze białym, czy też kremowym jest naprawdę świetnym pomysłem. Tego typu pomieszczenie na pewno nie będzie w żadnym stopniu monotonne, a tym bardziej nudne. Rodzice bardzo często mogą się bać neutralnych barw w dziecięcym pokoju, ale naprawdę nie ma czego. Wystarczy pomyśleć o liczbie kolorowych dodatków oraz zabawek, które dziecko posiada w swoim pomieszczeniu i od razu się zrozumie, że w zasadzie dodatkowe, kolorowe oprawy nie będą tutaj potrzebne. Jeśli zaaranżujecie jedynie fragment ściany na biało, albo w innym jasnym odcieniu to naprawdę będzie to świetnie i ożywczo komponować się z kolorową tapetą, albo fototapetą. Możecie zastosować taki kolor, aby wydzielać konkretne strefy w dziecięcym pokoju.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x