Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Metody, które pozwolą Ci zaaranżować łazienkę gdzie tylko zechcesz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Podczas remontowania domu, gdy masz ochotę zaadaptować poddasze, bądź piwnicę, aby w przyszłości móc się cieszyć z tego, że są to przestrzenie mieszkalne to dobrym pomysłem jest zaaranżowanie tam dodatkowej łazienki. Możecie zdecydować się tutaj również na wydzielenie łazienki z części innego pomieszczenia, albo postarać się zmienić przeznaczenie jednego z nich. Naprawdę dobrym pomysłem może być zaaranżowanie łazienki w takim miejscu, w którym nikt jej wcześniej nie planował.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że aranżacja łazienki w nowej przestrzeni mieszkalnej będzie naprawdę sporym wyzwaniem, zwłaszcza w miejscu, w którym nie znajdzie się pionu kanalizacyjnego, ani wodnego. Jeżeli zależy Wam na tym, aby urządzenia były połączone ze sobą przy pomocy oddalonych pionów i nie mieć tutaj również problemu z uzyskaniem spadków rur kanalizacyjnych to może się też okazać, że w niektórych przypadkach będziecie zmuszeni podnieść poziom podłogi w łazience oraz w pomieszczeniach, które z nią sąsiadują. Możecie również zdecydować się na rozważnie takich zmian, które po podniesieniu posadzki pozwolą Wam w sposób jak najwygodniejszy użytkować pomieszczenia. Wolna przestrzeń, którą można znaleźć pomiędzy rurami, które biegną po podłożu powinno się wypełnić przy pomocy materiału izolacyjnego, a może on mieć postać płyt styropianowych, bądź też granulatu styropianowego i dopiero na tym powinniście położyć nowy podkład podłogowy.

Stawianie ścian szkieletowych

Jeżeli Twoim zamiarem jest wydzielenie łazienki przy pomocy lekkich ścian szkieletowych to możesz je postawić w zasadzie na każdym stropie oraz w jakimkolwiek miejscu tylko zechcesz. Jeżeli zaś zostaną one wstawione w takim miejscu, które już istnieje to nie będą one miały zbyt dobrych parametrów, o których można przeczytać w prospektach. Słabsza izolacyjność akustyczna tych ścian będzie wynikała z tego, że dźwięki, które pochodzą z łazienki będą mogły trafiać do pomieszczeń, które z nią sąsiadują poprzez warstwy podłogowe. Jeśli chcecie zminimalizować te zjawisko najbardziej jak tylko się da to postarajcie się przede wszystkim dokonać izolacji styku profilów, które tworzą szkielet ściany z podłogą. Aby zrealizować takowy cel będziecie musieli w podkładzie podłogowych wyciąć szczelinę, która umożliwi WAm stworzenie bariery dźwiękowej. Przy pomocy taśmy będziecie musieli podkleić wszystkie profile, które będą stykały się z przegrodami, które już istnieją. Możecie to zrobić poprzez wypełnienie ściany wełną. Aby uzyskać jak najlepszy efekt od strony cichszego pomieszczenia przyłóżcie wełnę do płyty okładzinowych, zaś od strony pomieszczenia, które jest zdecydowanie głośniejsze, czyli w tymże przypadku łazienki pozostawcie wolną na 1,5 centymetra przestrzeń.

Murowane ściany w łazience

Jeśli jesteś osobą, która ma zamiar wybudować ściany murowane to powinieneś przede wszystkim poszukać konstruktora, który mógłby doradzić Ci tutaj w kilku kwestiach. Będzie on w stanie ocenić czy dana ściana o konkretnej masie będzie w stanie zostać umiejscowiona na stronie czy też na podłodze na gruncie. Ponadto konstruktor doradzi Ci w jakim miejscu najlepiej jest umieścić taką ścianę i w razie potrzeby może wyjść do Ciebie z ewentualną propozycją wzmocnienia stropu. Jeżeli posiadacie strop gęstożebrowy to ściana murowana w takiej sytuacji może zostać ustawiona prostopadle do nośnych belek, bądź też w miejscu, które jest wzmocnione poprzez podwójne belki czy też żelbetowe żebra. Zanim jednak wstawisz ścianę murowaną na pełnej wysokości to będzie trzeba pozbyć się odpowiednio szerokiego pasa posadzki i to, aż do samej płyty betonowej, ponieważ to właśnie na niej musi zostać zbudowana ściana. Najczęściej w tym celu korzysta się z elementów, które charakteryzują się niewielką grubością i są łączone na wypust oraz wpust, które mogą zostać szybko ułożone, ponieważ zaprawa ma to do siebie, że znajduje się jedynie w spoinach poziomych. Jeśli zaś chodzi o kwestie akustyczne w ścianie, która wydziela łazienkę to najlepszym rozwiązaniem będzie układany zaprawy w spoinach poziomych, ale również w spoinach pionowych.

Przeczytaj też: Jak poradzić sobie z mankamentami przestrzeni łazienkowej w serwisie MagazynŁazienka.pl

Działowe ściany w łazience

Jeżeli dysponujecie dużą łazienkę to działowe ściany w niej mogą wydzielać w niej konkretne strefy. Chociażby możecie zdecydować się na podzielenie łazienki na strefę kąpielową, w której znajdzie się wanna oraz brodzik i strefę toaletową, gdzie swoje miejsce znajdzie sedes, bidet i umywalka. Jeżeli ściana jest wolno stojąco to możecie zabudować w niej stelaże, które będą mogły posłużyć do zabudowy umywalki, bidetu i sedesu. Możecie też zdecydować się tutaj na przeszklone, bądź ażurowe ścianki. Decydując się na niewielkie parawanowe, murowane ściany jesteście w stanie jest umieścić bez potrzeby pozbywania się fragmentów istniejącej posadzki, jednak pod warunkiem, że zostały na niej położone twarde płytki ceramiczne.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x