Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Metody, które uratują Twój kręgosłup i oczy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ustawienie biurka w domu jest czymś niezwykle istotnym o czym musisz bez wątpienia pamiętać. Bardzo istotną kwestią jest również odpowiednie oświetlenie go. Usytuowanie biurka tyłem do okna, bądź tyłem do drzwi może być negatywne dla Ciebie, Twojego samopoczucia i zdrowia. Jasne, ciepłe barwy o odcieniach pastelowych będą najlepiej spisywać się we wnętrzu, które ma służyć pracy. Podczas aranżacji przestrzeni do pracy musisz wiedzieć, że oczy nie mogą być przemęczone dlatego też ustaw monitor w taki sposób, aby był umiejscowiony bokiem do okna. Postaraj się również wybrać biurko o odpowiedniej wysokości i krzesło, które będzie do niego pasować.

Jak prawidłowo oświetlić pokój?

Dostęp do światła słonecznego powinien pełnić rolę wyznacznika, którym trzeba się kierować podczas ustawiania biurka. OSoba, która będzie korzystać z komputera nie może zasłaniać sama sobą światła. Dlatego też biurko w przypadku osoby, która jest praworęczna powinno być umiejscowione bokiem do okna, zaś w przypadku osoby, która jest leworęczna powinna znajdować się po prawej stronie. Umiejscowienie biurka tyłem do okna czy też tyłem do drzwi będzie zapewne niekorzystne dla osoby siedzącej przy tymże biurku. Co do sztucznego oświetlania to podobnie jak w przypadku naturalnego osoba, która jest praworęczna powinna mieć lampkę, która oświetla biurko po swojej lewej stronie, zaś osoba, która jest leworęczna powinna taką lampkę mieć położoną po prawej stronie biurka. Jeżeli zdecydujecie się na pomalowanie ścian w ciepłych i jasnych barwach, w odcieniach pasteli, takich jak chociażby żółty, bądź pomarańczowy to zyskacie zdecydowanie na wzmożonej koncentracji, a WAsza praca będzie o wiele efektywniejsza.

Jak zadbać o odległość?

Aby krzesło było jak najwygodniejsze i żeby nadawało się ono do pracy to potrzebne będą mu podpórki, dzięki którym będzie można ustawić kąt oparcia i dokonać odpowiedniej regulacji wysokości siedziska, mając przy tym możliwość wykorzystania zakresu przeszło 40-50 centymetrów. Warto też zadbać o to, aby monitor był umiejscowiony w taki sposób, żeby nie był idealnie wyprostowany, a najlepiej jeśli będzie on minimalnie odchylony w tył. Jeżeli zaś chodzi o minimalną odległość oczu osoby, która pracuje przy ekranie monitora to 40-50 centymetrów, a najbardziej optymalnie będzie jeśli zdecydujesz się na oddalenie od ekranu na odległość rzędu 75 centymetrów.

Monitor komputera nie powinien być umiejscowiony na tle okna ani również na jego przeciwko, ponieważ tylko w takiej sytuacji światło słoneczne oraz sztuczne nie będzie się odbijało od niego. Nie powinno dochodzić do takich sytuacji, a to z tego względu, że może to prowadzić o przemęczenia oczu, a w ostatecznym rozrachunku może to skutkować licznymi problemami ze wzrokiem. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie monitora bokiem do okna, tak aby znajdował się od niego minimum jeden metr.

Jakie biurko wybrać?

Jeżeli macie tendencję do pracowania przy stacjonarnym komputerze to bardzo dobrze by było zdecydować się na to, żeby wysokości, na których zostanie umieszczony monitor oraz klawiatura nie znajdowały się na tym samym poziomie. Monitor powinien być nieco wyżej niżeli klawiatura, dlatego najlepszą decyzją w tej sytuacji będzie wybranie wysuwanego blatu. Pamiętajcie również o tym, że różnica pomiędzy pozioma nie powinna być mniejsza niżeli 10 centymetrów. Temu wszystkiemu przyświeca jedna zasada, czyli taka, że dłonie tej osoby, która pisze na klawiaturze powinny spokojnie spoczywać na wysuwanym blacie, zaś jej przedramiona powinny wraz z osią ciała wytwarzać kąt prosty.

Aby biurko do pracy było jak najbardziej wygodne powinniście zdecydować się na takie, którego szerokość wynosi około 90 centymetrów, zaś długość 150 centymetrów. Jeśli zaś chodzi o wysokość biurka to jest to już sprawa indywidualna i każda osoba powinna dobierać ten parametr względem swojej wysokości. Pod biurkiem powinna znajdować się wolna przestrzeń z przeznaczeniem na nogi i szerokość oraz głębokość tej przestrzeni powinny wynosić minimalnie kolejno 70 centymetrów i 60 centymetrów. Najlepiej stopy mogłyby spoczywać spokojnie na ziemi, zaś jeżeli nie ma tego typu możliwości to zdecydujcie się na umieszczenie ich na podnóżku.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x