Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Mieszkanie – duże czy małe?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zdecydowana większość z nas nie lubi mieszkać w bloku. Ma to związek głównie z sąsiadami, którzy czasami bywają niezwykle nieprzyjemni. Jeżeli jednak otoczenie sąsiadów jest stosunkowo dobre, to zawsze da się z nimi żyć w zgodzie, co nawet może zaowocować stałym koleżeństwem, czy nawet zrodzeniem odpowiedniej przyjaźni. Mieszkanie w bloku ma więc spore plusy, choć w większości są one nie liczne. Ludzie przeważnie cenią sobie zakup domu, jednak marzenie to wydaje się być dużo droższe w zrealizowaniu niż zakup mieszkania – choć nie do końca jest to prawdą. Mieszkanie w bloku jest o tyle fajne, że zawsze mamy blisko do miasta i w zasadzie wszędzie, gdzie tylko chcemy się dostać – w przypadku domków musimy mieć swój własny środek transportu, bo poruszanie się busem mija się z celem. Jeżeli jednak zdecydujesz się na mieszkanie, to problemem jest zazwyczaj jego wielkość. Co więc wybrać – małe czy duże? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Zasadniczo piękne i majestatyczne mieszkania są duże, ale małe zawsze też może zostać ładnie skomponowane. Trzeba mieć jednak odrobinę chęci i garstkę pomysłu. Nie jest bowiem ciężko ocenić, które rozwiązanie jest lepsze, jeżeli pod przykrywką pomysłu kryje się też całkiem niezłe wykonanie. Nie ulega jednak wątpliwości, że mieszkania duże będą dużo droższe w zakupie i późniejszym utrzymaniu. Jeżeli jednak pieniądze nie stanowią dla ciebie żadnego problemu to radzę wybrać te większe. Pamiętajmy także, że duża przestrzeń wymaga więcej kreatywności, lepszego zagospodarowania miejsca, a także w zakupie większej ilości rzeczy by jakoś tą pustą przestrzeń zapełnić.

Podsumowując duże mieszkanie jest bardzo drogim rozwiązaniem. Jest droższe we wszystkim co tylko możliwe. Jeżeli więc nie masz wystarczającej ilości gotówki to kieruj się w stronę małe mieszkanka, które wcale nie musi być gorsze. Małe mieszkania mogą być naprawdę urocze. Poza tym mogą być zaprojektowane z głową, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Przede wszystkim małe mieszkania to duża oszczędność na zakupie, mniejsze koszty kredytu i tańsze płacenie czynszu. To także mniejsze koszty na zakup potrzebnych rzeczy do domu. Wydaje się więc, że takie mieszkanie może mieć tylko same plusy, ale nic bardziej mylnego. Największym problemem małych mieszkań jest ich metraż. Ciężko więc wszystko zagospodarować w taki sposób, by miało to przysłowiowe ręce i nogi. Jeżeli jednak trochę się postarasz, to wymyślisz rozwiązania, które nie tylko będą świetnie i oryginalnie wyglądały, ale także nadadzą większej przestrzeni w domu – dobrze jest wykorzystać ściany.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x