Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Mieszkanie, szeregowiec czy dom? Jak wybrać typ nieruchomości dla siebie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Mieszkanie, szeregowiec czy dom? Jak wybrać typ nieruchomości dla siebie?

Chciałbyś się wreszcie ustatkować, założyć rodzinę oraz jak to mówią: zapuścić korzenie w jednym miejscu? Zastanawiasz się nad zakupem działki, mieszkania lub domu? Pamiętaj, by uniknąć błędów, które mogą Cię kosztować sporo pieniędzy, zdrowia oraz nerwów!

Mieszkanie, szeregowiec czy dom? Jak wybrać typ nieruchomości dla siebie?

Jeśli szukasz mieszkania, znasz już ramy swojego budżetu, zerknij tu: mieszkania oraz pomyśl dokładnie o tym jakie funkcje Twoje wymarzone mieszkanie powinno spełniać przez najbliższe lata, ponieważ to właśnie od tego zależy lokalizacja w jakiej powinno się znajdować. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie dobre połączenie do pracy, to sprawdź dojazd komunikacją oraz trasę autem. Jeśli planujesz lub posiadasz dzieci, ważne będzie otoczenie – na przykład: ilość zieleni, obecność młodych rodzin, place zabaw oraz tym podobne aspekty.

Pomyśl czy zależy Ci na mieszkaniu z windą czy bez, oceń swoje możliwości przy mieszkaniu bez windy przy sytuacjach: wchodzenie na 3-4 piętro z zakupami, psem, wózkiem… Jeśli jesteś zmotoryzowany, plusem będzie garaż podziemny albo wydzielone miejsce parkingowe na terenie osiedla. Dobrze mieć w okolicy sklep. Zastanów się także: czy szukasz mieszkania od dewelopera, z rynku pierwotnego, czy mieszkania już wybudowanego. Jeśli kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego, koniecznie poproś o numer księgi wieczystej oraz sprawdź stan zadłużenia, zwróć uwagę czy w mieszkaniu nie ma pleśni lub wilgoci. Jeśli zdecydujesz się na zakup od developera – wybierz sprawdzonego, który na ma swoim koncie już zrealizowane projekty.

Może jednak interesuje Cię dom? Pod tym odnośnikiem znajdziesz całe mnóstwo nieruchomości, które mogą spełnić Twoje wymagania. I znów nasuwa się pytanie: na co zwrócić uwagę przed tak poważną inwestycją jak zakup domu? Na pewno najważniejsze są kryteria: lokalizacja, stan techniczny oraz metraż danej nieruchomości. Nie kupuj domu, jeśli nie odpowiada Ci okolica, stan techniczny jest niezadowalający lub metraż jest dla Ciebie nieodpowiedni. Staraj się myśleć do przodu: jakie remonty będziesz musiał przeprowadzić w najbliższym czasie oraz czy będzie Cię na nie stać? Zwróć uwagę również na koszty utrzymania domu – ogrzewania, napraw bieżących, wykaszania wokół posesji itp, by uniknąć sytuacji, gdzie wymarzony dom zamienia się w coś, co spędza ci sen z powiek… Jak daleko będziesz miał do pracy, do szkoły i do lekarza jeśli zdecydujesz się na tę nieruchomość? To pytania, które warto sobie zadać przed zakupem danego domu, by uniknąć sytuacji, że frustrujesz się codziennymi dalekimi dojazdami do wszystkiego.

Inną ciekawą opcją, jest wybudowanie domu od postaw, w stu procentach zgodnym z naszą wizją i oczekiwaniami. Od czego należy zacząć?

Zdecydowanie od zakupu działki, w okolicy, w której chcielibyśmy mieszkać! Przejrzyj koniecznie oferty działek w okolicy, która Cię interesuje! Na co zwrócić uwagę? Na plan zagospodarowania przestrzennego, czy okolica jest nim objęta i jakie wymagania w nim są zawarte. Trzeba też wziąć pod uwagę naturalne uwarunkowania terenu i istniejące sąsiedztwo – czy w pobliżu nie ma źródeł uciążliwego hałasu lub zapachu. Pamiętajmy, że wybór „miejsca na ziemi” to niejednokrotnie decyzja rzutująca na całe życie, warto więc być ostrożnym i na każdym etapie zbierać potrzebne informacje, nie podejmować pochopnych decyzji.

Co zrobić jeśli dopiero czekamy, aż bank zweryfikuje naszą zdolność kredytową oraz podejmie decyzję, czy udzieli nam oczekiwanego przez nas kredytu? Nie bójmy się wynajmu! To świetna opcja, która pozwala na danie sobie czasu na podjęcie właściwych decyzji dotyczących wybrania tej właściwej nieruchomości oraz uzyskanie kredytu w wysokości, jaka nam odpowiada. Bez względu na to czy zechcesz być właścicielem mieszkania, domu, czy działki budowlanej – nie podejmuj żadnych gwałtownych ruchów, by w przyszłości mieć pełną satysfakcję z posiadania swojego wymarzonego miejsca na ziemi.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x