Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wśród różnych stylów aranżacji, jakimi można posiłkować się chcąc nanieść zmiany w mieszkaniu, coraz większą popularnością cieszy się styl skandynawski – idealny dla miłośników jasnych i dużych przestrzeni oraz minimalizmu. Dlaczego akurat styl skandynawski?

Podstawową zaletą aranżacji w stylu skandynawskim jest to, że pozwala on na całkowitą odmianę, powodując przede wszystkim znaczne zwiększenie przestrzeni w mieszkaniu, zarówno optycznie jak i w rzeczywistości. Wprowadzając skandynawskie zasady aranżacji, nawet z najmniejszego mieszkania będziemy w stanie zrobić wręcz ogromne salony.

Jak to możliwe? Wszystko za sprawą gry światła, która w tym wypadku pełni najbardziej istotną rolę…

Jeśli pokoje są bardzo dobrze urządzone, a do tego jeszcze odpowiednio oświetlone, sprzyja to korzystnemu rozpraszaniu się światła, a w związku z tym wszystkie pomieszczenia wydają się być dużo większe, niż w rzeczywistości. Dodatkowo, dzięki minimalizmowi, a więc odejściu od przesadnej dekoracji i skupieniu się tylko na kilku istotnych elementach, rzeczywiście w pokojach jest więcej miejsca.

Niestety przez wiele osób ten styl określany jest niezbyt pozytywnie – uchodzi on przede wszystkim jako ubogi, ponieważ w mieszkaniu urządzonym w stylu skandynawskim nie dopatrzymy się wielu dekoracji oraz dodatków, które zazwyczaj tak lubimy. Jedyną wykorzystywaną często dekoracją, którą lubią Skandynawowie są kwiaty – oczywiście w białych donicach i wazonach.

Miłośnicy takich rozwiązań nie widzą jednak żadnych negatywnych stron – wręcz przeciwnie. Według Katarzyny Juszczak – dekoratorki wnętrz z Poznania http://www.katarzynajuszczak.com/o-mnie można wymienić kilka zasadniczych cech stylu skandynawskiego:

  • unikalny design
  • wymyślne kształty przeciętnych rzeczywistości
  • odwołanie do natury poprzez wykorzystywanie drewna w naturalnej postaci
  • prostota
  • brak wymyślnych zdobień i wzorów
  • czystość i schludność

Pamiętaj!

W przypadku każdego stylu aranżacyjnego najbardziej istotne jest oświetlenie – bez odpowiedniego światła nie uzyska się dobrego efektu – to światło wprowadza odpowiednią aurę, która jest nieodłącznym elementem nie tylko stylu skandynawskiego, ale każdego.

Mimo, że wnętrza takie prezentują się pięknie w katalogach, nie wolno zapominać, że najważniejsze jest to, aby czuć się w takim wnętrzu dobrze. Warto wybrać się więc do sklepu, gdzie znajdują się przykładowe aranżacje odnoszące się do różnych stylów, usiąść w fotelu i zastanowić się, czy taka aranżacja rzeczywiście jest odpowiednia.

Nie poleca się kierować tylko i wyłącznie modą, ale przede wszystkim własnymi potrzebami.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x