Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Mieszkanie z kuchnią i aneksem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu, a z pewnością takie, na którego urządzenie przyszli właściciele przeznacza najwięcej funduszy. Zanim jednak zaczną wybierać sprzęt kuchenny, szafki i kuchenki, powinni zastanowić się, czy preferują kuchnię jako oddzielne pomieszczenie czy z aneksem kuchennym.

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Aneks to rozwiązanie nowoczesne, która pozwala maksymalnie wykorzystać często ograniczoną przestrzeń, a także sprawia, że salon z kuchnią wydają się większe, bardziej przestronne i jaśniejsze. Kuchnia zamknięta pozwala na przygotowywanie posiłków bez obaw o zapachy i widok niepozmywanych naczyń z salonu.

Kilka słów o aneksie

Mówiąc ogólnie, moda na aneksy kuchenne przywędrowała z Zachodu i została pomyślana przede wszystkim o osobach, które pracują na pełen etat i żywią się na mieście, obiad jedzą w czasie pracy, a w domu jedynie spożywają śniadanie czy nie wymagającą zbyt wiele wysiłku kolację. Wobec tego nie potrzebują oni wydzielonej przestrzeni na kuchnię, nie musza się także obawiać o bałagan w kuchni widoczny z salonu.

Podczas spotkań towarzyskich mogą pełnić jednocześnie funkcję kucharza/barmana i brać udział w rozmowie czy chociażby wspólnym oglądaniu meczu. W ten sposób nie muszą zostawiać gości bez gospodarza. Mieszkania Zabrze z aneksem kuchennym pozwalają zaoszczędzić sporo przestrzeni, a odpowiedni dobór mebli, które wydzielą kuchnię od salonu, pozwali na gustowne i praktyczne urządzenie takiego łączonego pokoju.

Osobna kuchnia

Większe mieszkania Gliwice posiadają osobne kuchnie, co z pewnością docenią ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez codziennego gotowania skomplikowanych i wymyślnych dań. Osobna kuchnia pozwala na zaszycie się w pomieszczeniu i gotowanie i smażenie bez obaw, że zapachy i tłuszcz osiądą na meblach, książkach itp.

Projekt osobnej kuchni może zawierać większą liczbę szafek i powierzchni do przechowywania posiłków, a także niewielki (np. składany) stolik i kilka krzeseł. Takie pomieszczenie tradycyjnie poleca się większym rodzinom, podczas gdy aneks ma rzekomo służyć przede wszystkim singlom. W praktyce wszystko zależy od właścicieli mieszkania.

Decyzja dewelopera

Deweloperzy Śląsk dają swoim klientom pewne pole do podjęcia indywidualnych decyzji. W trakcie oglądania mieszkań warto zapytać się sprzedawcy, które ściany to tzw. ściany działowe, czyli takie, których przesunięcie nie będzie wymagało zmian w projekcie. Znaczy to, że klient sam może zburzyć taka ścianę albo postawić nową w innym miejscu. Jeżeli więc z planu mieszkania wynika, ze znajduje się w nim pomieszczenie z aneksem kuchennym, to nie znaczy to, że tak już musi zostać. Jeżeli da się to przeprowadzić w praktyce, ściany można przesunąć i oddzielić kuchnię od pokoju. Nie zawsze da się to zrobić ze względu na układ pomieszczenia, dlatego w razie wątpliwości należy o zdanie zapytać fachowców.

Oczywiście, można postąpić także na odwrót: jeżeli na planie zaznaczono oddzielna kuchnie, to można zburzyć ścianę działową i stworzyć jedno duże pomieszczenie. Duży wybór mieszkań z oddzielną kuchnią ma deweloper Trojan.katowice.pl w inwestycji Mikołów, Pszczyńska 13. Funkcjonalnie zaprojektowane pomieszczenia pozwalają na urządzenie mieszkania w sposób bardzo wygodny.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x