Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Mikrofalówka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością większość z was posiada w domu mikrofalówkę. Bez wątpienia jest to już pewnego rodzaju standard, który możemy znaleźć w praktycznie każdej kuchni – czy u znajomego czy rodziny. Użytkownicy tego poczciwego sprzętu z pewnością wiedzą w jakim stopniu ułatwia ono życie. Z pewnością jest to jeden z najszybszysz o ile nie najszybszy sposób podgrzania jakiegoś jedzenia lub picia. W dzisiejszych czasach mikrofalówka spełnia także inne ważne funkcje np. odmraża mięso, chleb etc. – jeżeli w zwyczaju mamy zamrażać różne rzeczy to z pewnością jest to sprzęt dla nas. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru naprawde potężną gamę różnych rodzai mikrofalówek, które zasadniczo różnią się wyłącznie trybami lub mocą.

 

Faktem jest, że osoba potrzebująca kuchenki mikrofalowej tylko i wyłącznie do podgrzewania potrwa lub do odmrażania, to wystarczy kupić sprzęt o niewielkiej mocy – np. Około 700W. Są jednak osoby, dla których mikrofala ma również pełnić inne funkcje – np. Gotowanie. W takim wypadku należy zakupić mikrofalówkę o nieco większej mocy – najlepiej 1000W lub więcej o ile to możliwe. Kolejnym elementem tego poczciwego sprzętu kuchennego jest jego pojemność. Jeżeli mamy w zwyczaju przygotowywać potrawy dla kilku osób, najlepiej jak zaopatrzymy się w nieco większą kuchenkę zdolną pomieścić około 35 litrów.

 

W większości przypadków mikrofalówka ma takie funkcje jak: grill, rozmrażanie, szybkie podgrzewanie, gotowanie na parze, opiekanie czy nawet termoobieg. Przykładowo funkcja grill jest odpowiednia dla mikrofal, które mają dość dużo mocy, gdyż w innym wypadku grillowanie trwa dość długo – lepiej pomyśleć o sprzęcie z większą mocą. Rozgrzewanie jest wszędzie takie samo – nie powinno więc byc problemu. Fajnym bajerem wydaje się być gotowanie na parze – jest to nowość na rynku. Warto pamiętać, że gotowanie na parze posiadają mikrofale tylko z tego roku, choć dla zdecydowanej większości jest to zbędny gadżet.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x