Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Minimalizm we wnętrzu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Tak naprawdę źródeł minimalizmu możemy szukać w Japonii. Wiąże się to oczywiście z tamtejszą filozofia oraz sztuką, która mówiła o harmonii, ładzie oraz prostocie. Jak, jednak wygląda to dziś?

Zazwyczaj w tego rodzaju wnętrzach decydujemy się na jedną z dwóch opcji. Pierwsza z nich to kolory klasyczne takie jak czerń, biel, brąz czy beż druga natomiast dotyczy neonowych i można powiedzieć, że również jaskrawych barw. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Powinniśmy, jednak pamiętać, że jeśli już na którąś z opcji się zdecydujemy musimy się jej bardzo dokładne trzymać. Jeśli tak nie będzie prawdopodobnie nigdy nie uzyskamy efektu, którego byśmy oczekiwali.

Kolejna, niezwykle ważna rzecz, o której powinniśmy powiedzieć to również formy i kształty. Niekiedy są one wręcz ascetyczne, ponieważ dominują tutaj kąty proste i okręgi. Wszystko musi być gładkie, proste i dokładnie ułożone. Dotyczy to również przedmiotów codziennego użytku. Na meblach w stylu minimalistycznym nie powinny znajdować się jakiekolwiek zbędne rzeczy lub ozdoby, które będą tylko zagracone otoczenie. Oczywiście dodatki są potrzebne, jednak powinny być one również dobrane z rozmysłem

Jakie jest wnętrze minimalistyczne?
Jego przeciwnicy twierdzą, że jest zimne i bez duży, jednak w rzeczywistości wszystko zależy od gustów oraz upodobań. Dla niektórych owe zimno będzie przestronnością i wielkimi możliwościami. Musimy, jednak mieć na uwadze to, że tego rodzaju wnętrze powinno zostać utrzymane we wręcz sterylnej czystości. Chaos z całą pewnością mu nie służy.
Istnieje jeszcze jedna możliwość dla ludzi, którzy twierdzą, ze tego rodzaju style są po prostu nudne. Chodzi tutaj wykorzystanie owej przestronności w bardzo dobry i ciekawy sposób. Jest to na przykład postawienie na środku szarego salonu kontrastującej z całością wytwornej kanapy. Będzie to przedmiot, którzy nie tylko przyciągnie wzrok, ale również nada całości odmiennego oraz można powiedzieć, że również ciekawszego charakteru.

Podsumowując powinniśmy, jednak zwrócić uwagę na to, że z całą pewnością nie jest to styl przeznaczony dla wszystkich. Niestety nie może on nam zagwarantować „swojskości” oraz typowej domowej atmosfery. Oczywiście bardzo duża ilość ludzi decyduje się na urządzenie w ten sposób całego domu, jednak muszą zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich czynów. Najważniejsze jest to abyśmy w naszym wnętrzu po prostu czuli się dobrze.

Można również zauważyć, że właśnie w ten sposób niezwykle często projektowane są różnego rodzaju biura oraz lokale typowo pracownicze. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ to właśnie minimalizm Mozę podkreślać oficjalność danego miejsca oraz wyznaczać zasady dotyczące tego jak powinno się w nim zachować oraz poruszać. Jest to sprawa naprawdę niezwykle ważna i znacząca i właśnie na tym powinniśmy skupiać swoją uwagę podczas miedzy innymi dobierania stylu wnętrza dl biura czy innej placówki firmowej. Ma to bardzo duże znaczenie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x