Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Modny salon – jak go urządzić?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Często jest tak, że nudzi nam się wystrój naszego mieszkania czy domu. Ile można oglądać te same ściany w poszarzałych kolorach, te same meble od kilku lat niezmieniane czy nawet nieprzestawiane. Uwagę skupić chciałam na salonie, miejscu, w którym spędzamy dużo czasu, przyjmujemy gości. Jest to miejsce, w którym odbywają się przyjęcia, czy zwykłe koleżeńskie pogaduchy. Warto, więc czasami wprowadzić delikatne kosmetyczne zmiany, lub jeżeli nas na to stać po prostu zmieniać, co jakiś czy wystrój takiego pomieszczenia.

Zastanówmy się najpierw czy meble, które posiadamy nie są zbyt wysłużone i nie modne? Minimalistyczny czy wręcz futurystyczny styl urządzania wnętrz jest bardzo modny i w cenie. Jeżeli planujemy czasami poleniuchować na wygodnym a zarazem efektownym meblu, warto zdecydować się na zakup oryginalnej np. nowoczesnej kanapy w kształcie bryły sześcianu o jasnym kolorze, z materiałów ekologicznych. Należy jednak pamiętać, aby materiał, z którego jest nasza sofa był odpowiednio dobrany do całego charakteru urządzanego wnętrza naszego domu. Zapewne będzie to efektowna ozdoba naszego salonu, lecz nie tylko, może posłużyć, jako dodatkowe posłanie podczas wizyty gości. Jeśli mowa już o meblach warto zastanowić się nad zakupem modnych stylowych puf. Wykonane są one z trwałych i wytrzymałych materiałów. Pufy są doskonałym rozwiązanie dla osób, które często lubią zmieniać aranżację swojego wnętrza, poprzez przestawianie mebli. Producenci oferują nam bogatą gamę kolorów i materiałów do wyboru.

Mamy główny i największy element wyposażenia a zarazem dekoracji naszego domu, więc teraz warto zastanowić się nad oświetleniem. Jakie wybrać? A może niektórzy z nas nie mają już tego dylematu z uwagi np. na wykorzystanie przy budowie lub po zainstalowaniu systemu inteligentnego domu? Mamy w systemie inteligentnego budynku możliwość gry światłem. W zależności od potrzeby za pomocą elektronicznego panelu możemy ustawić oświetlenie odpowiadające naszemu nastrojowi. Ciekawym rozwiązanie są punktowe oświetlenia np. półek, wnęk czy obrazów w pięknych złotych ramach, które są bez wątpienia dodatkową ozdobą ścian. Warto zastanowić się nad kinkietami, które kolejny raz wracają i stają się bardzo modne, z uwagi na światło, jakim emanują nastrojowe, ciepłe, romantyczne. Jednak to, na co się zdecydujemy zależ głównie od całej kompozycji jej charakteru i stylu.

Jeżeli chodzi o dekoracje ścian może to być zwykła tapeta, fototapeta z motywem zachodu słońca, dzikiej pustyni, lasu, bądź nawet naszego wspólnego rodzinnego zdjęcia, co bez wątpienia jest bardzo odważnym i oryginalnym pomysłem. Bardzo modne są również rozwiązania surowej ściany z cegły lub z kamienia jest to tak zwany styl industrialny. Topowa jedna ściana w salonie i nie potrzeba zbyt wielu dodatkowych ozdób.

Kasetony, boazeria, ich czas minął, choć były bardzo modne. Ich miejsce zastąpiły tak zwane panele dekoracyjne. Panele 3D, bo taką właśnie posiadają nazwę z uwagi na swój trójwymiarowy charakter wzoru, płaskorzeźby są bardzo chętnie wybierane do nowoczesnych wnętrz. Zakupić takie panele możemy w najróżniejszych wzorach z możliwością malowania ich na wybrany przez nas kolor. Zakładając, że urządzamy salon głównie w metalu, szkle to takie rozwiązanie nada odrobiny ciepła i ożywi nasze wnętrze.

5 1 vote
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x