Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Mozaika w łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Łazienka to miejsce, które musi spełniać swoją użyteczną funkcję, ale nie można zapominać również o zapewnieniu w niej komfortowych warunków. Estetykę łazienki można podkreślić, choćby decydują się na mozaikę. Mozaika składa się z drobnych elementów, które przyciągają uwagę oraz pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego oraz oryginalnego wnętrza. Drobne elementy mozaiki zapewniają różnorodne barwy oraz połyskująca powierzchnię. Mozaiki najczęściej składają się z kwadratów. Obecnie można również znaleźć inne wzory jak owale, prostokąty. Atutem mozaiki, dzięki różnorodności faktur oraz barw jest możliwość dopasowania jej do każdego stylu. Odpowiednio przygotowana mozaik tak samo dobrze sprawdzić się w nowoczesnej aranżacji, jak też w klasycznych wnętrzach. W małych pomieszczeniach doskonałym rozwiązaniem może być wykorzystanie mozaiki przezroczystej lub lustrzanej. W ten sposób można wizualnie uzyskać efekt większej przestrzeni. Warto brać pod uwagę, że mozaika sprawdza się w tych miejscach, które są dobrze oświetlone.

Stworzenie mozaiki

Oprócz atutów estetycznych mozaiki należy brać pod uwagę, że mozaika wymaga sporego wkładu pracy, który trzeba przeznaczyć na stworzenie mozaiki. Ułatwieniem, które można spotkać na rynku są mozaiki stworzone z elementów opartych na siatce o stałych wymiarach. W ten sposób można taki materiał od razu przykleić do powierzchni ścian. Innym rozwiązaniem są materiały, które imitują jedynie wygląd mozaiki. Z jednej strony są to różnego rodzaju wielkoformatowe kafle, które posiadają jedynie mozaikową fakturę. Z drugiej strony można stosować również płytki, które imitują mozaikę, które można kłaść z fugą, co zapewnia nieco większą trwałość mozaiki. Mozaikę można położyć w miejscach trudno dostępnych. W ten sposób można wypełni obudowy sprzętów sanitarnych.

Rodzaje mozaiki

Na rynku można znaleźć różne rodzaje mozaiki. Za najbardziej popularną można uznać mozaikę ceramiczną. Opiera się ona na kwadratach powstałych z dużych płytek. Najczęściej kwadraty takiej mozaiki mają kilka centymetrów. Można również znaleźć bardziej skomplikowane kształty. Innym rodzajem mozaiki jest mozaika szklana. Do atutów tego materiału wykończeniowego można zaliczyć przede wszystkim łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Dodatkowo barwiona mozaika może mieć różnorodne kolory. Takiej mozaiki nie powinno się stosować na podłogach, ale doskonale nadaje się ona do łazienek, gdyż jest odporna na wilgoć, dzięki niskiej nasiąkliwości. Mozaik kamienna to kolejny rodzaj mozaiki spotykanej na rynku materiałów wykończeniowych do łazienki.

Podstawowym plusem tego typu mozaiki jest przede wszystkim trwałość. Poszczególne elementy mozaiki kamiennej powstają z takich materiałów jak marmur, łupki, kwarc. Na rynku można również znaleźć mozaiki z drewna. Nie jest to tradycyjna mozaika, ale jej plusem jest trwałość, dzięki czemu sprawdza się ona zarówno na ścianach, jak też na podłogach. Do nowoczesnych łazienek można zdecydować się na zamontowania mozaiki stworzonej z metali takich jak aluminium czy miedź. Innym pomysłem jest postawienie na mozaiki stworzonej ze szkła. Minusem mozaiki wykonanej z takich materiałów jest możliwość ulegania zarysowaniom.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x