Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na wynajem mieszkania?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na wynajem mieszkania?

Wynajęcie mieszkania jest ważną decyzją w życiu każdego człowieka. Na szczęście mało jest w tej chwili osób, które zwlekają z usamodzielnieniem się do ostatniej chwili – młodzi Polacy chcą mieszkać samodzielnie, często korzystają z tej opcji już na studiach, a i później w wielu przypadkach wolą żyć na własny rachunek. Nie wszyscy są też w stanie od razu po założeniu rodziny kupić własny lokal mieszkalny, a już tym bardziej dom – odkładają więc pieniądze, a tymczasowo wynajmują mieszkanie. Jest to w tej chwili na tyle popularne rozwiązanie, że nikt nie ma już co do niego obiekcji, chociaż oczywiście zawsze wiele zależy od tego jakie mieszkanie się wynajmie i od kogo. Na co zwrócić uwagę, wynajmując coś dla siebie?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na wynajem mieszkania?

Najważniejsza lokalizacja

Wynajmując mieszkanie, oczywiście musimy je dostosować do wszystkiego pod względem logistycznym – żebyśmy nie musieli jechać przez całe miasto do pracy, zbyt daleko dojeżdżać do sklepów, albo przesiadać się po drodze 3 razy. Oczywiście, szukamy zawsze mieszkania w odpowiednim mieście, w odpowiedniej lokalizacji. Dobrze jest zawęzić pole szukania do kilku obszarów, w których mieszkanie byłoby dla nas najwygodniejsze. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi bezpieczeństwo (są takie osiedla w każdym mieście, gdzie jest ono na tyle małe, że raczej odradza się zamieszkanie itp.), jak też bliską odległość do przedszkola, szkoły, sklepów, aptek, przychodni – wszystko jest uzależnione od sytuacji. Lokalizacja ma jednak wielkie znaczenie – także jeśli chodzi o cenę wynajmu. Dlatego jest pierwszym, na co powinniśmy zwracać uwagę.

Dostosowane do potrzeb

To, jakie mieszkanie wybierzemy, oczywiście uzależnione jest od naszych potrzeb jako lokatorów. Jeśli ktoś będzie mieszkał sam, może wynająć kawalerkę. Jeśli jednak mieszkania do wynajęcia szuka rodzina z dzieckiem, to musi oczywiście znaleźć dla siebie coś większego. Stąd też metraż, liczba pokoi, takie dodatki jak balkon czy winda są kwestią indywidualną przy wyborze mieszkania. Tak naprawdę każdy rodzaj lokali znajdzie jakichś kandydatów na wynajem. Kiedy jednak będziemy pewni, że wszystko jest jak należy, zwróćmy uwagę na wygląd lokalu. Chociaż można go nieco odmienić (po dodaniu swoich rzeczy, albo za zgodą właściciela jeszcze bardziej) to jednak pewne podstawy muszą być zawsze zapewnione. Mieszkanie musi być ciepłe, bezpieczne i tak udekorowane, żeby miło się w nim mieszkało. Przyjrzyj się też szczegółom – żeby potem nic Cię nie zaskoczyło!

Liczy się cena

Oczywiście, biorąc pod uwagę wynajęcie mieszkania, trzeba się liczyć z jego kosztami. Oprócz opłat stałych dla właściciela, trzeba będzie jeszcze płacić czynsz, opłacać rachunki, a za pierwszym razem doliczyć do wszystkiego kaucję. Powinna ona zostać zwrócona po okresie wynajmu, jeśli nie zostaną poczynione żadne szkody. Wybór mieszkania jest bardzo ważny – także tego do wynajęcia. Sporo już było osób, które musiały się użerać z niemiłymi właścicielami, albo z mieszkaniami o złym standardzie czy ukrytych wadach. Na szczęście w tej chwili istnieją portale, gdzie można znaleźć wartościowe oferty. Takim portalem jest www.domi.slupsk.pl – warto tam zajrzeć!

Artykuł powstał we współpracy z domi.slupsk.pl

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x