Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Na czym możemy oszczędzić mieszkając w domu jednorodzinnym?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bardzo często zastawiamy się, na jakich wydatkach możemy zaoszczędzić, aby odciążyć domowy budżet. Zwykle największe inwestycje finansowe są związane z zakupem opału, wobec czego zasadnym będzie znalezienie takiego rozwiązania, które pozwoli nam w przyszłości na zmniejszenie wydatów z tego tytułu.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych najczęściej korzystają z tradycyjnych paliw, aby ogrzać mieszkanie, a także uzyskać ciepłą wodę. Jednakże coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się sięgnięcie po nowoczesne technologie, które można stosować bez szkody dla środowiska. Tanie grzanie domu jest bardzo łatwe do realizacji, pod warunkiem, że poznamy pellet. Jest to wytwarzany ze składników pochodzenia naturalnego opał, w którym największy udział mają np. trociny z drzew iglastych. W procesie produkcji nie dodaje się do nich żadnych sztucznych dodatków, dzięki czemu w procesie spalania nie uwalniają się do atmosfery szkodliwe związki chemiczne w dużych ilościach. Materiał nie pochłania wilgoci, dlatego pali się bardzo efektywnie, wytwarzając niezbędne do ogrzania domu ciepło w bardzo krótkim czasie. Oczywiście zanim przystąpimy do zmiany opału z tradycyjnego na ekologiczny, niezbędne będzie zainwestowania w zakup kotła przystosowanego do spalania takiego typu materiału.

Piece na biomasę są wytarzane w oparciu o najnowsze technologie. Dzięki temu możemy być pewni, że produkt do spalania pelletu jest nie tylko najwyższej jakości, ale również cechuje się dużą wydajnością. W kotłach zastosowano wiele rozwiązań automatycznych, łącznie ze specjalnymi podajnikami paliwa, przez co powszechne przy tradycyjnym ogrzewaniu, wielokrotne odwiedzanie kotłowni w ciągu dnia, odejdzie w niepamięć. Należy tutaj wspomnieć także o tym, że przy spalaniu biomasy, zadymienie jest bardzo znikome, a w sytuacji gdy jednak pojawi się dym, nie będzie on tak duszący jak w przypadku spalaniu np. węgla brunatnego. Jak więc widzimy, rozwiązanie to wiąże się z licznymi pozytywnymi aspektami, a dodatkowo zakup paliwa ekologicznego nie jest tak kosztowne, jak opały tradycyjnego.

Mieszkając w domu prywatnym mamy możliwość zaoszczędzenia na niektórych wydatkach. Zmiana systemu ogrzewania na bardziej ekologiczny mimo iż w początkowej fazie jest dość kosztowna, bardzo szybko się zwróci, a my nie będziemy musieli wydawać kilku tysięcy złotych rocznie na zakup materiału opałowego.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x