Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Na jakie okna postawić – aluminiowe czy PCV?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Na jakie okna postawić - aluminiowe czy PCV?

Stolarka okienna to jeden z najbardziej istotnych elementów budowlanych. Zwykle zależy nam na tym, aby okna w naszym domu były szczelne, funkcjonalne, a także estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Najpowszechniej występującym materiałem jest PCV, jednak coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju okna aluminiowe. Warto także pamiętać, że materiał, który wybierzemy, będzie miał bardzo istotne przełożenie na parametry, takie jak izolacja termiczna, czy akustyczna. W konsekwencji zaś na nasz komfort, a nawet na wysokość rachunków. Podpowiadamy, które okna lepiej wybrać.

Okna z PCV – największe zalety takiego rozwiązania

Stolarka okienna wykonana z PCV często nazywana jest skrótowo oknami plastikowymi. W naszym kraju niedługo po przemianach systemowych zaczęły one pojawiać się w domach w coraz większej ilości. W przeciwieństwie do popularnych w PRL-u okien drewnianych były one bardzo szczelne, solidne i estetyczne.

Budowa stolarki okiennej wykonanej z PCV opiera się na plastikowych profilach podzielonych na komory. Im więcej komór, tym większa izolacyjność cieplna okien – a tym samym niższe rachunki za ogrzewanie. Standardem są okna pięciokomorowe, jednak coraz częściej możemy spotkać okna sześciokomorowe. Okna PCV charakteryzują się także stosunkowo dużą izolacyjnością akustyczną. Są także dosyć łatwe do utrzymania w czystości i – co dla wielu osób jest niezwykle istotne – dostępne w przystępnych cenach.

Stolarka okienna z PCV ma jednak kilka wad. Jedną i najważniejszą z nich jest fakt, iż biały początkowo materiał ma tendencje do żółknięcia pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych.

Okna aluminiowe – czy warto się na nie zdecydować?

Stolarka okienna wykonana z aluminium jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, szczególnie w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Aluminiowe okna wybierane są ze względu na swoją ogromną trwałość i wytrzymałość. Zdecydowanie jest to materiał do zadań specjalnych, który doskonale sprawdza się w dużych przeszklonych pomieszczeniach, w których montowane są okna panoramiczne. To właśnie możliwość wykonywania dużych przeszkleń jest jedną z najczęściej wymienianych zalet okien aluminiowych. Ogromna estetyka aluminiowej stolarki okiennej wpływa na to, że jest ona wybierana przez bardzo wymagających użytkowników, posiadających domy wykonane w nowoczesnym lub awangardowym stylu. Ponadto aluminium jest materiałem bardzo lekkim i odpornym na rdzę.

Okna aluminiowe nie są jednak pozbawione wad. Przede wszystkim musimy pamiętać, że aluminium jest metalem, a to oznacza, że doskonale przewodzi – zarówno dźwięk, jak i ciepło, a więc sama rama może znacznie się nagrzewać pod wpływem promieni słonecznych.

Aluminiowe czy PCV – jakie okna najlepiej wybrać do swojego domu?

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać okna PCV, czy aluminiowe. Jak widać, obydwa te rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady. Widać jednak pewien trend, który wskazuje, że coraz popularniejszym rozwiązaniem są okna z nakładką aluminiową. Pozwalają one na zachowanie wszystkich zalet okien aluminiowych bez utraty dobrej izolacyjności cieplnej i akustycznej.

Stolarka okienna z nakładką aluminiową to stosunkowo nowe rozwiązanie, które bardzo często traktowane jest jak kompromis pomiędzy oknem aluminiowym a plastikowym. W tym przypadku profile okien od wewnętrznej strony wykonane są z PCV, natomiast na zewnątrz osłonięte są warstwą aluminium. Metal chroni okno przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Jest także dodatkowym wzmocnieniem antywłamaniowym. Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że nakładki z aluminium dostępne są w bardzo wielu wariantach kolorystycznych. To bardzo istotne dla osób, którym zależy na dostosowaniu stolarki okiennej do stylu, w jakim zbudowany jest dom. Z powodzeniem możemy wybrać kolory drewnopodobne lub metaliczne.

Jak więc widać okna z aluminiową nakładką są idealnym rozwiązaniem dylematu: aluminiowe czy PCV? Można bez większego trudu dostosować je do niemal każdego wnętrza – zarówno przytulnego, jak i nowoczesnego czy loftowego. Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy chętnie wyjaśnią wszystkie wady i zalety okien PCV oraz okien aluminiowych.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x