Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Najczęstsze błędy popełniane przy używaniu pralki – przekonaj się, czego nie robić!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Najczęstsze błędy popełniane przy używaniu pralki - przekonaj się, czego nie robić!

Najczęstsze błędy popełniane przy używaniu pralki.

Najczęstsze błędy popełniane przy używaniu pralki – przekonaj się, czego nie robić!

    Pralka nie należy do najtańszych urządzeń gospodarstwa domowego. Warto więc dbać o nią w taki sposób, aby jak najdłużej można było z niej korzystać. Do jednej z czynności profilaktycznych zaliczyć można niepopełnianie typowych błędów podczas używania pralki. Przekonajmy się zatem jakie one są!

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez użytkowników np. pralek Whirlpool, jest przeciążanie urządzenia. Często posiadając wiele ubrań do wyprania, ludzie decydują się wrzucić je wszystkie do bębna i wyprać podczas jednego cyklu. To jednak powoduje, że pralka nie ma wystarczającej mocy, aby wprawić bęben w ruch, a co gorsza, może to również uszkodzić mechanizm pralki. Warto więc pamiętać, aby dokładnie pilnować ciężaru wkładanego prania oraz sprawdzać czy w bębnie pozostaje odpowiednia ilość wolnego miejsca, w przeciwnym razie trzeba będzie skorzystać z naprawy pralek w Krakowie

Brak odpowiedniego czyszczenia

Wiele osób nie dba o czyszczenie pralki, dopóki nie zaczną wydobywać się z niej nieprzyjemne zapachy lub ubrania po praniu przestaną ładnie pachnieć. To zdecydowanie zbyt rzadka praktyka. Każda pralka powinna być czyszczona co najmniej raz na 3 miesiące. Aby przeprowadzić czyszczenie pralki, można skorzystać z gotowych środków do czyszczenia dostępnych w sklepach lub przygotować własny płyn składający się z sody i octu. 

Niesprawdzanie kieszeni ubrań

Często ludzie nie sprawdzają czy kieszenie ubrań wkładanych do prania są czyste. A mogą znajdować się w nich różne przedmioty. Mniejszy problem, gdy są to tylko chusteczki, które pobrudzą pranie i będzie trzeba wykonać je jeszcze raz. Jednak jeśli w kieszeniach będą znajdować się cięższe i twardsze przedmioty mogą one uszkodzić zarówno bęben pralki, jak i jej mechanizm, gdy przedostaną się do jej środka. Koniecznie więc przed każdym praniem sprawdźmy wszystkie kieszenie ubrań, w przeciwnym razie potrzebny będzie serwis pralek z Krakowa.

Naprawa pralek – Kraków

Co jednak jeśli przydarzy nam się jakaś nieprzyjemna przygoda z pralką? Wtedy pierwszą myślą zapewne będzie serwis pralek. Kraków na szczęście dysponuje odpowiednim punktem naprawy tych urządzeń (z którym możemy się skontaktować), dzięki czemu możemy być spokojni o żywot pralki. 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x