Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Największe wyzwania w nauce języka angielskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Największe wyzwania w nauce języka angielskiego

Nauka nowego języka jest trudna, a język angielski nie jest wyjątkiem. Istnieją pewne wyzwania, z którymi musimy sobie poradzić.

“Popełniam wiele błędów, kiedy mówię po angielsku”

Gramatyka angielskiego jest złożona i ma różne czasy (przeszłe, teraźniejsze i przyszłe). Musimy też przyswoić ogromną ilość reguł gramatycznych. Dlatego błędy gramatyczne zdarzają się często. Nauka gramatyki wymaga czasu, cierpliwości i dużego poświęcenia. Najlepszym sposobem na przyswajanie zasad gramatycznych jest czytanie książek i gazet lub oglądanie angielskich programów i filmów. Częsty kontakt z angielskim ułatwi naukę. Dopóki potrafisz się dogadać po angielsku, nie martw się tak bardzo o błędy gramatyczne. Z czasem będziesz popełniał coraz mniej błędów.

“Nie mogę wyrazić swoich pomysłów po angielsku i mówię z dużą ilością pauz”

Mówienie z właściwą intonacją może być bardzo frustrujące. Niewłaściwy ton może prowadzić do wielu nieporozumień i poczucia bezradności. Jeśli mówisz po angielsku, ale wciąż czujesz się sfrustrowany sztucznym głosem, bądź pewny, że za niedługo się to zmieni. Musisz po prostu dużo ćwiczyć i powtarzać. W ten sposób przyswoisz różne sposoby komunikacji. Mów jak najwięcej. Możesz jednocześnie używać różnych gestów, rekwizytów, rysunków lub cokolwiek innego, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Pamiętaj także o mimice.

“Jestem bardzo zdenerwowany, gdy mówię po angielsku”

Pewność siebie jest problemem wielu osób, niezależnie od tego, czy uczą się nowego języka. Dodaj do tego barierę komunikacyjną i naprawdę możesz być zdenerwowany. Najlepszym sposobem na pokonanie tego wyzwania jest stawienie czoła swoim lękom. Postaw się w sytuacji, w której musisz mówić po angielsku. Możesz też pojechać na wakacje do anglojęzycznego kraju lub porozmawiać z rodowitymi Anglikami. Być może nie poradzisz sobie od razu ze swoją nieśmiałością. ale z czasem staniesz się coraz bardziej pewny siebie.

“Moja wymowa wymaga poprawy i obawiam się, że inni mnie nie rozumieją”

Wielu uczniów martwi się, że nikt ich nie rozumie. Ty też możesz mieć wrażenie, że nigdy nie nauczysz się słów, których będziesz najczęściej potrzebować. Boisz się, że nie masz dobrego akcentu. Możesz się stresować, gdy rzadko mówisz po angielsku. Możesz poprawić wymowę, śpiewając piosenki lub powtarzać w kółko teksty z filmów lub seriali. E-learning jest również świetnym sposobem na ćwiczenie wymowy. Nie musisz się wstydzić, ponieważ program oceni Twoją znajomość języka i nikt Cię nie usłyszy. Nie będziesz się krępował.

“Nie znam wielu słów i zapominam o wszystkich, gdy próbuję mówić po angielsku”

Dla wielu osób słownictwo jest dużą przeszkodą. Możesz mieć wrażenie, że nigdy nie nauczysz się popularnych słów. Najlepszym sposobem na przyswojenie nowych słówek jest systematyczne powtarzanie. Możesz często słuchać muzyki i zapamiętywać piosenki. Możesz też oglądać seriale po angielsku. W ten sposób oswoisz się z językiem i łatwiej zapamiętasz nowe słówka w odpowiednim kontekście.

“Nie rozumiem native speakerów, bo mówią zbyt szybko”

Jest to typowy problem dla osób, które od niedawna uczą się języka. Może Ci się wydawać, że native speakerzy mówią szybciej niż normalnie. Jednak wcale tak nie jest. Przede wszystkim zrelaksuj się i nie skupiaj na każdym słówku. Spróbuj usłyszeć słowa kluczowe, dzięki którym zrozumieć sens wypowiedzi. Na przykład możesz zwrócić uwagę na temat, a nie na szczegóły. To dobrze, zrozumienie sensu wypowiedzi jest początkiem do zrozumienia native speakerów. Jeśli próbujesz zrozumieć wszystko na raz, będziesz sfrustrowany i szybko się poddasz.

Smile Trips
Artykuł został przygotowany przez firmę Smile Trips oferującą kursy i obozy językowe za granicą.
5 1 vote
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x