Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Nakładka (osłona) na parapet – proste, estetyczne rozwiązanie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wnętrze domu powinno być przytulne i zapewniać nam bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą rolę zaczęliśmy przywiązywać, nie tylko do tego gdzie mieszkamy, ale także do tego jak mieszkamy. Każda rutyna i monotonność w końcu nam zbrzydnie i zmusi do wprowadzenia jakiś zmian, mniej lub bardziej drastycznych. Tak naprawdę wystarczy nawet jakiś drobiazg, ponieważ robimy to według swojego uznania i natchnionej wizji, a nie po to, aby komuś zaimponować.

Mała zmiana, duży efekt

Okna pozwalają nam na wgląd w to, co dzieje się po drugiej stronie ściany. Można się przyłapać na tym, że często spoglądamy stronę, gdzie się znajduje okno. Potem najczęściej wzrok pada na parapet, więc warto, aby to co na nim się znajduje, było czymś przyjemnym dla oka. Jeśli potrzebujemy jakiejś zmiany, to możemy zdecydować się na wymianę zużytego już parapetu. W przypadku, gdy jest on jeszcze w dobrym stanie fizycznym, możemy pokusić się o zmianę zewnętrzną. Nakładka na parapet może sprawić, że nasz stary parapet zmieni się nie do poznania i będzie znowu jak nowy. Jest to naprawdę łatwy i tani sposób na poprawienie wyglądu nie tylko naszego okna, ale całego wystroju wnętrza. Nakładka na parapet może być zakupiona w internecie, hurtowni, markecie czy w punkcie sprzedaży okien. Mamy w czym wybierać, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Są one wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego, ale mogą bez problemu imitować nawet drewno. Dodatkowym plusem, którym odznacza się nakładka na parapet, jest to, że jest bardzo trwała, odporna na ogień, wilgoć, promienie UV oraz zmienną temperaturę. Wierzchnia warstwa jest okleiną, która bez problemu dostosowuje się do różnego typu materiałów, z których wykonany jest nasz parapet. Można ją montować na betonie czy drewnie. Produkt ten jest także bardzo łatwy w czyszczeniu i nie wymaga w tym celu żadnych specjalnych środków.

Przebieg montażu

Jeśli chodzi o montaż, to nie nie jest to jakieś niezwykle skomplikowane przedsięwzięcie. Tak naprawdę to jest on na tyle prosty, że możemy obyć się bez fachowej pomocy. Nakładka na parapet może być założona przez nas samodzielnie i nie wymaga to nawet posiadania specjalistycznych narzędzi. Wystarczy miara, piła do cięcia o drobnych ząbkach, klej i silikon. Pierwszym krokiem jest odmierzenie i odcięcie niepotrzebnych fragmentów. Następnie rozprowadza się klej montażowy na stary parapet blisko brzegów i w środku oraz na naszą nakładkę. Wszelkie ubytki na parapecie powinny być wypełnione, aby uzyskać estetyczny wygląd. Nakładkę nasuwamy na parapet i dociskamy przez kilka godzin czymś ciężkim. Na koniec ściągamy folię montażową.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x