Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Należne dbanie o drewniane meble

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością o meble trzeba dbać – każdy z nas wie jaki to wydatek. Nie inaczej jest w przypadku mebli drewnianych, którym należy się szczególna uwaga i sposób pielęgnacji. Jak wiemy zakup mebli nie jest małym wydatkiem i to zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się na wybór litego drewna. Tylko odpowiednia pielęgnacja i należyte dbanie o ich stan, pomoże nam zachować ich piękny wygląd przez naprawdę długi czas. Z początku warto wyróżnić ponad pięć różnych rodzajów mebli. Są to między innymi meble olejowe, meble woskowane, meble lakierowane, meble bejcowane, meble fornirowane. W przypadku pierwszego rodzaju mebli – olejowe – warto konserwować jest tym samym preparatem, którym są pokrycie – najlepiej co dwa miesiace nacierać olejem. Zabieg powinnien być wykonywany systematycznie – to z pewnością dobrze zakonserwuje drewno.

W przypadku mebli woskowanych najlepiej stosować łagodne mleczko z niewielkim dodatkiem wosku. Metodę tą najlepiej stosować codziennie, chodź woskowanie powinno być rozłożone przynajmniej raz w tygodniu. Zaleca się również o nie stawianie mokrych lub gorących przedmiotów (na tego rodzaju melbach), gdyż rozpuszczają one cenną wartwę ochronną mebli, pozostawiając brzydkie plamy. Meble lakierowane są jednymi z najłatwiej czyszczących się mebli, gdyż do ich czyszczenia mamy dostępną szeroką gamę produktów – wcześniej lepiej przeczytać instrukcję.

Następny rodzaj mebli to meble bejcowane. W tym przypadku należy wycierać je na sucho lub lekko wilgotną szmatką. Wraz z upływem czasu kolor straci swoje naturalne właściwości, dlatego należy poprawić jego wygląd smarując go bejcą o tym samym kolorze – najlepiej ten sam producent. Ostatni kandydat to meble fornirowane, które z założenia są bardzo cienkie. Zaleca się więc nadmierną dbałość o każdy element mebli – należy je traktować podobnie do mebli z litego drewna. Stosujmy więc małą ilość substancji chemicznych, gdyż w przeciwnym wypadku szybko powstaną brzydkie przebarwienia, które potem jest ciężko usunąć.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x