Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Narożnik czy komplet wypoczynkowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Narożnik czy komplet wypoczynkowy

Meble do salonu warto wybierać z rozwagą. To konkretne pomieszczenie stanowi bowiem wizytówkę domowników. Nie chodzi jednak wyłącznie o robienie dobrego wrażenia na zaproszonych gościach. Komfortowo urządzony salon sprzyja bowiem wypoczynkowi i relaksowi samych właścicieli. Kluczowe w aranżowaniu tego wnętrza są natomiast meble wypoczynkowe. Klienci sklepów meblowych szczególnie chętnie wybierają ostatnio narożniki. Choć bardzo praktyczne i pasujące zwłaszcza do mniejszych pomieszczeń, to jednak nie stanowią jedynego rozwiązania do salonu. A temat: „Narożnik czy komplet wypoczynkowy?” opłaca się zgłębić przed podjęciem decyzji, jakie meble ostatecznie trafią do pokoju dziennego.

 

Narożniki to obecnie bardzo szeroka oraz zróżnicowana kategoria produktów. Występują w niemal każdym kolorze, odmienna jest także ich stylistyka. Bez względu na to, jak chce się urządzić swój salon, bez problemu znajdzie się coś w sam raz do swoich potrzeb. A także indywidualnego gustu. Jak wspomniano dylemat narożnik czy komplet wypoczynkowy jest mniejszy, jeżeli ma się do urządzenia pomieszczenie o niewielkiej powierzchni. Wstawienie tam nawet niewielkiej kanapy z fotelami zapewne utrudniłoby funkcjonowanie oraz ograniczyło ergonomiczność pomieszczenia. Tymczasem narożnik jak sama nazwa wskazuje ustawia się w rogu salonu. W ten sposób otrzymuje się w pełni funkcjonalny mebel wypoczynkowy bez zajmowania tak cennej powierzchni. Jednak błędem byłoby twierdzić, że narożniki nadają się wyłącznie do małych wnętrz. W tych o znacznym rozmiarze także można je ustawiać. Warto jednak dopasować wówczas wielkość narożnika do powierzchni danego pomieszczenia. Zbyt duży mebel je przytłoczy, za mały będzie wyglądał groteskowo, a do tego uwypukli ogrom wolnej przestrzeni. Aby uniknąć wrażenia dojmującej, a nawet przytłaczającej pustki, najlepiej do dużego salonu wybierać duże narożniki, nawet te w kształcie litery U. W ofercie topowych producentów znaleźć można obecnie zarówno te w minimalistycznej stylistyce modernistycznej, jak i w bardziej klasycznym wariancie.

Narożnik czy komplet wypoczynkowy

Narożnik czy komplet wypoczynkowy

A może jednak komplet wypoczynkowy? To zdecydowanie bardziej tradycyjne rozwiązanie, znane od pokoleń. W krajach zachodnich pojawiały się głębokie kanapy i lżejsze softy połączone z dopasowanymi fotelami. W Polsce ich miejsce zajęły kultowe wersalki. Także obowiązkowo połączone z dwoma mniejszymi meblami wypoczynkowymi. Współcześnie wersalkę wciąż udaje się znaleźć w ofercie niektórych producentów. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich popularność została bardzo ograniczona. Teraz polscy konsumenci bardzo chętnie wybierają kanapy bądź sofy. Te ostatnie bardzo dobrze wpisują się w wystrój mniejszego salonu. Wybierając je, trzeba jednak pamiętać, że raczej nie sprawdzają się w roli łóżka do spania. Co innego, szersze i głębsze kanapy. One z reguły posiadają funkcję, umożliwiającą ich rozłożenie oraz skorzystanie z nich zamiast tradycyjnego łóżka. Taką możliwość daje też większość narożników, które z uwagi na swoje znaczne rozmiary są nawet w stanie pomieścić kilka śpiących osób. Komplet wypoczynkowy zdaniem niektórych architektów wnętrz jest bardziej elegancki od narożnika. Faktycznie, w niektórych swoich odsłonach taki zestaw może się naprawdę interesująco prezentować. Mimo to, nie brakuje też chętnych na zakup narożnika. Łączy on bowiem w sobie możliwość dopasowania stylu do potrzeb oraz funkcjonalność.

Narożnik czy komplet wypoczynkowy

Narożnik czy komplet wypoczynkowy

Jak widać temat: „Narożnik czy komplet wypoczynkowy?” nie jest łatwym zagadnieniem. W pierwszej kolejności warto na pewno wziąć pod uwagę kształt i wymiary swojego salonu. Następnie zastanowić się, jakie ma się oczekiwania względem mebli wypoczynkowych. Jeżeli zamierza się na nich sporo wypoczywać, to na pewno od sofy lepsza będzie kanapa, a dla dużej rodziny także narożnik. Zwłaszcza nowoczesne komplety wypoczynkowe są raczej proste i niezbyt wygodne. Można na nich przyjąć gości, posiedzieć i porozmawiać. Niestety dłuższa lektura czy oglądanie telewizji godzinami raczej nie będzie możliwe na takim meblu. Przed zakupem najrozsądniej będzie zapoznać się z propozycjami różnych producentów. A jeżeli wciąż ma się wątpliwości, w okolicy na pewno znajdzie się jakiś profesjonalny projektant wnętrz.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble Diana.

 

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x