Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Nauka latania dronem – początek przygody z nowym hobby

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Nauka latania dronem - początek przygody z nowym hobby

Czym jest dron? To urządzenie jest określane jako bezzałogowy statek powietrzny, czy też latający, zdalnie sterowany helikopter. Odbywa on lot autonomiczny (samodzielnie, z użyciem autopilota lub innego systemu na pokładzie) lub zdalnie sterowany (kierowany przez operatora drona) poza zasięg wzroku. Na jego budowę składa się: silnik, skrzydła, ramy, regulatorów obrotów silnikowych, systemu sterowania i kontroli lotu, aparatury, baterii oraz kamery.

Nauka latania dronem – początek przygody z nowym hobby

Dlaczego drony są tak popularne?

Te urządzenia były już używane podczas wojny i miały znaczenie tylko militarne. W dzisiejszych czasach monopol na drony wzrósł do tego stopnia, że do 2025 roku będą stanowić 10% rynku lotniczego. Ich potencjał dostrzega coraz więcej osób, co nie powinno nikogo zaskoczyć. Mają tak naprawdę nieograniczone możliwości i masę zastosowań w wielu branżach. Za pomocą dronów można patrolować składy i alarmować strażników o wszelkich niepożądanych sytuacjach – zapobiegać kradzieżom, dzięki kamerce jest możliwość nagrania nieszablonowej reklamy, podziwianie panoramy czy też dostawa paczek z ich pomocą, co ma zrewolucjonizować tradycyjną pocztę.

Ile kosztują?

Ceny dronów zaczynają się już od 200 złotych a mogą sięgać nawet 50 tysięcy i wyżej. Wszystko zależy od jakości, wielkości, trwałości i wagi urządzenia. Należy też ubezpieczyć drona. Cena ubezpieczenia zależy od wagi i wyceny drona. Małe drony można ubezpieczyć już za 200-300 złotych rocznie, większe – nawet za kilka tysięcy złotych.

Od czego zacząć?

Po zakupieniu drona możemy zapisać się na specjalne kursy nauki latania, a możemy uczyć się obsługi tego sprzętu samodzielnie w domu. Jednak co warto wiedzieć nim rozpoczniemy naukę?

Po pierwsze musimy mieć podstawowe pojęcie o budowie drona, który powinien być sprawdzany przed każdym oderwaniem się od ziemi. W przypadku niewielkich uszkodzeń bardziej opłaca się samemu dokonać małej naprawy aniżeli pójście do specjalnego salonu, gdzie będziemy musieli niemało zapłacić. Równie ważna jest znajomość przepisów dotyczących użytkowania dronów oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa, o których nie każdy wie.

Większość osób na początku nie radzi sobie z podstawowymi manewrami, dlatego często uszkodzone zostają śmigła i inne części. Dlatego polecane jest kupienie drona-zabawki, którego cena nie przekroczy 200 złotych. Profesjonalni operatorzy dronów zachęcają do ich kupna, ponieważ łatwiej jest nauczyć się na mniejszych modelach niż na tych większych. Ostatnia ważna wskazówka – na początku ćwicz w mieszkaniu, gdzie nie zaskoczy cię gwałtowny podmuch wiatru.

Kolejnym krokiem, który pomoże ci doskonalić twoje umiejętności może być założenie konta na odpowiedniej grupie na portalach społecznościowych czy szukając for w internecie. W ten sposób możesz wymieniać się doświadczeniami z innymi użytkownikami; uczyć się i poznawać triki, które pozwolą ci lepiej zapanować nad urządzeniem.

Twoim celem powinno być ćwiczenie do momentu, aż techniczne umiejętności pilotażu, niezbędne do tego, by sterować dronem i rejestrować piękne kadry z powietrza, odejdą na dalszy plan i staną się podświadome, dzięki czemu nasza kreatywność zostanie pozbawiona ograniczeń narzucanych przez brak wprawy.

Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.pl
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x