Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Nie zapomnij o bambusie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jeśli chcesz uczynić swoje wnętrze niecodziennym, oraz orientalnym i zaskakującym powinnaś wprowadzić do mieszkania elementy wykonane z egzotycznej rośliny jaką jest bambus. Bambus potrafi nadać wnętrzu niecodzienności oraz domowego ciepła. Właśnie z tego powodu jest bardzo pożądanym elementem dekoracyjnym nie tylko mieszkań ale także biur. Elementy dekoracyjne czy użytkowe, wykonane z bambusa odznaczają się wielką trwałością. Te niezwykle lekkie przedmioty trudno jest uszkodzić – stłuc, uszczerbić. Pielęgnacja takich przedmiotów ogranicza się do zbędnego minimum. Bambus jest zatem wyborem na lata.

W jaki sposób możemy wykorzystać bambus we własnym mieszkaniu? Hitem sezonu są podłogi wykonane właśnie z bambusa ze względu na oryginalność i wysoką trwałość. Jak to możliwe, skoro bambus uważany jest za miękką roślinę? Podkreśla to nawet używanie go do potraw w kuchni. Otóż z biegiem czasu pędy bambusa ulegają procesowi zwanemu 'drewnieniem’. Roślina uzyskuje wtedy niezwykłą twardość. Wspaniałe są dekoracje bambusowe. Możemy postawić kwietnik z bambusa, figurki oraz osłonki na doniczki. Bambus w kuchni może towarzyszyć nam w postaci miseczek oraz łyżeczek. Na stole świetnie prezentują się bambusowe podstawki pod talerz. Elementów takich na rynku dostępnych jest bardzo wiele.

Ich wielką zaletą jest cena. Bambus mimo że jest egzotyczną roślina jest dość tani ze względu na prędkość w jakiej rośnie. Spotyka się gatunki, które w ciągu 24 godzin potrafią zwiększyć swoją wysokość o 1,5 m! Pamiętaj, że bambusowe dodatki nie muszą znajdować się tylko w egzotycznych wnętrzach. Bambus dopasuje się do każdego mieszkania, i każdemu nada odpowiedni styl. Magia i ciepło jaką wniesie bambus do pomieszczenia będzie odczuwalna przez wszystkich gości, ale też przede wszystkim przez domowników. Czy wiesz już w jaki sposób możesz wykorzystać tą roślinę w swoim domu

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x