Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Nie zapomnij położyć środka gruntującego pod gładź!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przygotowując się do przeprowadzenia remontu mieszkania polegającego przede wszystkim na odświeżeniu powierzchni ścian oraz sufitów nie możemy zapomnieć o zakupie produktu, jakim jest środek gruntujący.

Niestety zdarza się jeszcze, że osoby przeprowadzające remont we własnym zakresie i nie będące fachowcami w pracach wykończeniowych zapominają, a niekiedy wręcz nie wiedzą, że środek gruntujący jest często niezbędny.

Dlaczego?

Gruntowanie jest zabiegiem, od którego zależy późniejsza trwałość tynku lub gładzi na ścianach i sufitach. Gruntować należy praktycznie każde podłoże, na którym ma być zastosowany tynk, czy gładź, mają być klejone płyty gipsowo-kartonowych lub prowadzone prace malarskie. Trzeba pamiętać o tym, że gruntowaniu podlegają wyłącznie podłoża stabilne, czyste, suche oraz pozbawione wszelkich kruchych elementów.

Rodzaje środków gruntujących dostępne na rynku

Producenci materiałów budowlanych oferują przede wszystkim dwa rodzaje środków gruntujących:

  1. Wyrównujące chłonność podłoża – stosowane w celu wzmocnienia podłoża, zwiększania przyczepności kolejnych nakładanych powłok oraz zabezpiecza przed nadmiernym chłonięciem wody z zapraw do podłoża.
  2. Zwiększające przyczepność do podłoża – stosowane w celu zwiększenia przyczepności do podłoża.

Środek gruntujący rozprowadza się przy pomocy pędzla, wałka lub natryskowo przy użyciu odpowiedniego agregatu.

Nakładanie gładzi na zagruntowaną powierzchnię  

Gładź należy położyć na powierzchnię ścian i sufitów oczywiście po zaaplikowaniu środka gruntującego i po jego całkowitym wyschnięciu. W zależności od rodzaju użytego środka czas schnięcia wynosi ponad 12 godzin – w przypadku środków zwiększających przyczepność i co najmniej 6 godzin w przypadku środków wyrównujących chłonność podłoża.

Gładź szpachlowa pozwoli nam natomiast nadać gładkiej struktury naszym ścianom i sufitom i przygotować te powierzchnie do dalszych prac wykończeniowych.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x