Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Nietypowe łóżka, czyli jak zmienić swoja sypialnię?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Czy łóżko może w jakikolwiek sposób wpłynąć na wygląd naszej sypialni? Oczywiście, że tak, jednak nada bardzo często jest to bardzo ignorowany element, ponieważ bardzo wiele osób uważa, że ładnego wyglądu nie można połączyć z funkcjonalnością.

Jest to bardzo mylne podejście, ponieważ obecnie bez względu na to, w jakim stylu chcemy urządzić nasz dom oraz sypialnię możemy dobrać do niego odpowiednio pasujące łóżko.

Pierwszym przykładem odbiegania oraz zwyczajowych wzorców jest na przykład dodanie baldachimu, który wbrew pozorom wcale nie jest elementem drogim, ponieważ z całą pewnością można zrobić go samodzielnie. Wystarczy jedynie obrać odpowiedni projekt, ponieważ baldachim może zostać wykonany na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest podwieszenie go od sufitu w postaci okalającego łóżko okręgu. Być może przypomina to trochę moskitierę, jednak jest niezwykle wygodne.

Kolejny rodzaj to zamontowanie szyn, do których doczepimy zasłony wzdłuż łóżka. Jest to również niezwykle wygodne oraz efektowne, ponieważ w dzień, kiedy są odsunięte tworzą nad wezgłowiem łóżka piękne obramowanie.

Jakie jeszcze łóżko możemy wybrać? Obecnie na Rynu niezwykle popularne są łoża o różnych kaszt autach takich jak na przykład kolo. Co prawda przy takim wyborze należy nastawić się na to, że zajmie ono sporo miejsce, jednak nie da się ukryć, że efekt będzie niewątpliwie oszałamiający.

Ciekawym rozwiązaniem dla pokoju dziecięcego są również łóżka podwieszane pod sufitem, ponieważ wbrew pozorom są niezwykle trwałe i niewątpliwie potrzebą zapewnić naszym dzieciom nie tylko odpowiedni komfort, ale również bardzo dużo zabawy.

Co w przypadku, jeśli posiadamy mały pokoik na przykład na poddaszu? W tym momencie mamy do wyboru kilka różnych rozwiązań, ponieważ jeśli nasz pokój ma ściany okryte do samego szczytu dachu możemy bez problemu wyposażyć go w antresolę, która będzie pełniła funkcje sypialną. To niezwykle dobre wyjście, ponieważ łóżko nie zabierze nam wtedy dużo miejsca a spanie stanie się samą przyjemnością.

Istnieje jeszcze jeden wariant za pomoc, którego możemy zyskać odrobinę miejsca. Jest nim oczywiście łóżko zamykane w szafie. Co prawda niektórym kojarzy się to z brzydkimi szafami ze sklejki, jednak obecnie na rynku istnieje bardzo Wilewu producentów tego typu rzeczy, którzy oferują naprawdę wspaniałe meble wraz z łóżkiem.

Niezwykle innowacyjnym i drogim pomysłem jest również unoszące się w powietrzu łóżko. Tak, to nie żart, ponieważ rzeczywiście unosi się ono w powietrzu, jednak dzieje się tak przy pomocy silnego pola magnetycznego, jakie wytwarzane jest poprzez umieszczony w podłodze bądź na niej element, który wielkości odpowiada całemu łóżku. Nie da się ukryć, że wygląda to niezwykle efektownie, jednak tak naprawdę nie wiemy, jaki wpływ będzie miało na nas tak ogromne pole magnetyczne, które jak wiadomo może działać również niekorzystnie.

Jeśli więc posiadamy całe meble w stylu nowoczesnym drewniane i rzeźbione łoże rodem z pałacu w żaden sposób nie będzie komponowało się z całością. Bardzo istotna jest również kolorystyka, która wpływa nie tylko na to, w jaki sposób dane pomieszczenie jest odbierane, ale również na to jak się w nim czujemy a jak wiadomo jest to niezwykle ważny aspekt, ponieważ niezależnie od projektu oraz sposobu wykonania nasze sypialni najważniejsze jest to, aby była dla nas swoistym azylem oraz miejscem odpoczynku oraz odizolowani się od wszystkich codziennych problemów i spraw .

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x