Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Nowe WC – czyli zmiany w łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Większość z nas po jakimś bliżej nie określonym czasie postanowi wyremontować swój dom lub mieszkanie – wiadomo, trendy się zmieniają. Z reguły może nas zmusić do tego sytuacja – np. coś pęknie i trzeba to będzie wymienić. Nie ma wątpliwości, że jest to kosztowny proces, jednak po jego skończeniu uzyskamy efekt na jaki czekaliśmy. W większości przypadków remont oznacza odnowienie dawnej przestrzeni w obowiązujących standardach – nowoczesność jest niestety w cenie. Elementy nowoczesnej łazienki nie odstają więc od reszty pomieszczeń, jednak w dzisiejszym artykule skupimy się na nowoczesnych sedesach. Zapewne większość z was nie pamięta, że kiedyś zbiorniki z wodą do WC montowano na ścianie pod sufitem albo na wysokości danego sedesu.

Relatywnie dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie zwykłego kompaktu i usunięcie spornika z wodą – bardzo łatwo się go pozbędziemy – szczególnie teraz, gdy podczas remontu mamy taką możliwość. W tym celu powinniśmy zintegrować miskę ustępową ze zbiornikiem spłukującym. Problem może nastąpić podczas wyboru sedesu w sklepie – w tym wypadku należy zwrócić uwagę na podejście kanalizacyjne. Dlaczego zwracać uwagę na podejście kanalizacyjne? Podejście w ścianie oznacza, że pasuje do niego miska ustępowa z odpływem poziomym, jeżeli jednak jest w podłodze to będziemy musieli wybrać misę z odpływem pionowym. Zazwyczaj tego rodzaju miski ustępowe są z opływem uniwersalnym – istnieje możliwość zamontowania do obu rodzajów podejść.

Jeżeli dane wnętrze projektowane jest od samego początku, warto zastanowić się nad wyborem sedesu wiszącego, czyli takiego, którego dałoby się zamontować na stelażu instalacyjnym. Jeżeli wybierzemy taki sedes to z całą pewnością pozwoli nam to ukryć instalację i zbiornik spłukujący, a to zdecydowanie ułatwi utrzymanie czystości wokół misy ustępowej.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x