Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Nowoczesne i funkcjonalne okapy kuchenne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kuchenne okapy są stałym elementem współczesnej kuchni. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie właściwej wentylacji w pomieszczeniu, w którym gotuje się potrawy. Obecnie dostępne na rynkach okapy prezentują się wyjątkowo estetycznie, dyskretnie wkomponowują się w wystrój kuchni podkreślając jego nowoczesny charakter.

Rolą okapu kuchennego jest, przede wszystkim, wentylacja powietrza. Co zyskujemy decydując się na jakościowy okap kuchenny? Otóż w naszej kuchni zawsze będzie unosił się świeży zapach. Okapy odciągają niemiłe aromaty powstałe przy gotowaniu, dzięki czemu powietrze jest zawsze czyste, a na meblach nie powstaje tłusty osad. Okapy mogą działać na dwa sposoby – na zasadzie wciągu, gdy zasysane powietrze jest wciągane i wyprowadzane na zewnątrz lub na zasadzie pochłaniania, gdy powietrze jest pochłaniane, oczyszczane i oddane z powrotem do pomieszczenia. Często spotykanymi okapami są okapy do zabudowy, co jest bardzo dogodne i pozwala na ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni kuchennej. Nad takimi okapami często mocowane są dodatkowe półki.

Rewelacyjnym rozwiązaniem są również okapy podszafkowe, eleganckie, niewielkie, pełne prostoty wyrazu. Okapy takie mocuje się tam, gdzie nad kuchnią są już umieszczone szafki. Bardzo popularne są okapy kominowe mocowane do ściany, tak, że zasysane powietrze odprowadzane jest do kanału wentylacyjnego budynku. Okapy wyspowe sprawdzają się w dużych przestrzeniach kuchennych, gdzie kuchenka ustawiona jest a tzw „wyspie”, okapy montowane są bezpośrednio nad nią, do sufitu. Okapy blatowe są bardzo zgrabne i pełne prostoty, są zabudowane w blacie kuchennym lub nad nim, mogą być wysunięte na stałe, lub wysuwane na czas koniecznej pracy.

Bez względu na rodzaj wybranego przez nas okapu, zawsze możemy liczyć na okres gwarancji i ewentualnego serwisowania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli okapów, wszystkie z nich prezentują się efektownie i nowocześnie. Bo takie są w swej istocie. Ich praca jest niezawodna i korzystna dla domowników.
Okapy kuchenne to rewelacyjne rozwiązanie. Wybierzmy model adekwatny dla naszych potrzeb przestrzennych i estetycznych, a na pewno nie pożałujemy decyzji zakupu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x