Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

O czym pamiętać przy projektowaniu ogrodów?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
O czym pamiętać przy projektowaniu ogrodów?

Każdy właściciel domku jedno rodzinnego chciałby mieć piękny i zadbany ogród. Dzięki temu, można się nie tylko czuć dobrze na świeżym powietrzu, ale ładny ogród to także wizytówka mieszkańców. Aby prezentował się on dobrze, warto rozpocząć od wykonania odpowiedniego projektu. Można tego dokonać samodzielnie lub można skorzystać z pomocy specjalisty.

Projekt – o czym pamiętać?

Projektowanie ogrodów to bardzo ważna kwestia. Od tego zależy efekt końcowy. Przede wszystkim, trzeba określić jak duża jest cała przestrzeń. Na wstępie warto rozrysować, w którym miejscu znajduje się dom, garaż i inne budynki mieszczące się na działce. Warto także zaznaczyć miejsce chodnika, podjazdu oraz rozrysować ogrodzenie i zaznaczyć, gdzie jest brama. Po rozrysowaniu tych oczywistych kwestii, można przejść do dalszego działania. Projekt nie musi być bardzo dokładny i profesjonalny. Chodzi tylko o to, aby łatwiej było posadzić rośliny i ustawić dekoracji, a także naświetlenie.

Co należy uwzględnić w projekcie?

Aranżacja ogrodów to nie tylko ustalenie roślin. W projekcie trzeba wziąć także pod uwagę także elementy dekoracyjne, meble i oświetlenie. Warto określić, w którym miejscu będzie stała altanka, atrakcje do zabaw dla dzieci oraz inne miejsca. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, żeby miejsce przeznaczone do odpoczynku znajdowało się w spokojnej lokalizacji np. z dala od sąsiadów, czy ruchliwej ulicy.

Projektując ogród nie można przesadzić z ilością elementów. Ważne jest zachowanie pustej przestrzeni. Jeżeli chcemy, aby w ogrodzie rosły warzywa, warto zadbać o ich odpowiednie nasłonecznienie. Przy ogrodzeniu, trzeba posadzić wyższe drzewa.

O czym pamiętać projektując ogród?

Podczas projektowanie ogrodu, trzeba pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych zasad. Przede wszystkim na środku ogrodu nie powinno się niczego ustawiać. Mogłoby to zamknąć przestrzeń i możliwości aranżacyjne. Ważne jest także piętrowe ustawienie roślinności. Im głębiej wchodząc w ogór, powinno się posadzić wyższe roślinności. Najbliżej powinny być posadzone kwiaty, niskie rośliny i krzewy. Aby uzyskać ciekawy efekt, nie powinno się także przesadzić z ilością gatunków. Kompozycja powinna być spójna i estetyczna.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x