Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Ocieplenie domu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dobre ocieplenie doby jest bardzo ważne, dlatego nie powinna się go podejmować osoba, nie mająca żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. A z zamówionym fachowcem, podpisać umowę abyśmy mieli podstawę do ubiegania się o ewentualną reklamację. Nie dajmy się omamić i zgodzić się na niższą cenę za usługę, pomijając podpisanie umowy. Takiej firmie z pewnością nie chodzi o ominięcie kosztów państwowych, a właśnie ewentualne 'wykręcenie się’ z późniejszej odpowiedzialności za złe wykonanie usługi ocieplania. Jednym zdaniem brak umowy jest dla nas wielką stratą. Jeżeli z ociepleniem domu, przyszło nam się zmierzyć pierwszy raz, poprośmy o pomoc osobę doświadczoną oraz w żaden sposób nie związana z firmą wykonującą zlecenie, w ten sposób będzie bezstronna i będziemy mieli jasne spojrzenie na sprawę.

Przed rozpoczęciem prac, powinniśmy zadbać o zabezpieczenie okien oraz drzwi, gdyż mogą ulec zniszczeniu. Na styropian powinna być nałożona dookoła, bardzo dokładnie zaprawa. Jeśli będzie położona tylko na jego środku, powietrze będzie przepływać pod izolacją, nie będzie zatem dobrze trzymane ciepło. Zaprawa klejowa na styropianie powinna być jednakowej grubości, na całej powierzchni ocieplanej. Oprócz styropianu, możemy ocieplić dom z zewnętrznej strony wełną mineralną. Daje podobny efekt co styropian. Po skończonych pracach, usunięte zostaną mostki, przez które uciekało ciepłe powietrze. Jeśli dom będzie szczelniejszy, automatycznie będzie w nim cieplej. Istnieje jeszcze wiele różnych metod ocieplania wewnętrznego domu. Są one tańsze i prostsze, jednak na niewiele się zdadzą jeśli ciepłe powietrze wciąż będzie uciekać.

Właśnie z tego powodu, ocieplanie zaczyna się od zewnątrz. Po skończonym ocieplaniu zewnętrznej strony, musimy zastanowić się gdzie może jeszcze uciekać ciepło. Zazwyczaj do dodatkowego uszczelnienia nadają się drzwi oraz okna. W zależności od wielkości nieszczelności, w sklepach budowlanych są dostępne gumowe paski, które przykleja się do framugi drzwi oraz ram okien.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x