Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Odmalowanie okien – skuteczna porada

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W przypadku nie jednego domu zdarzy się raz na jakiś czas odnowić stare wysłużone okna. W przypadku odnowy okien warto zastanowić się na całkowitą wymianą farby – przemalowanie okien. Z pewnością zabieg ten nie jest specjalnie trudny – wystarczy usunąć starą farbę – ale może okazać się niezwykle uciążliwy i czasochłonny, szczególnie jeśli chcemy by efekt naprawdę ładnie wyglądał. Najważniejsze są jednak chęci i niezłomna motywacja do pracy. Zanim zabierzemy się do malowania okien warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż najlepszym dla nas momentem będzie ładna pogoda – a o taką nie trudno w piękną wiosnę lub lato. Pomalowane w tym czasie okna można by zostawić do szybszego wyschnięcia, zwłaszcza jeśli za oknem będzie faktycznie ładna pogoda.

Od czego należy zacząć? Na samym początku warto rozważyć pomalowanie samych części, które stykają się z ramą okna – później robimy kolejne. Dzięki zastosowaniu kolejności, elementy te szybciej wyschną. Kiedy nakładana farba spadnie nam na elementy szła, warto przeczekać do jej wyschnięcia i usunąć zabrudzenie ostrzem noża rzemieślniczego. Jaki pędzel należy zastosować? Najlepiej by był on dobrej jakości – nie oszczędzajmy zbytnio – oraz z długim włosem, gdyż taki najlepiej dociera w trudno dostępne miejsca – w ten sposób łatwiej i szybciej pomalujemy naroża. Jakie materiały posłużą nam do pomalowania okna? Będą to następująco:

-osłona na okno lub taśma maskująca

-niewielki pędzel

-emalia lub farba satynowa

W pierwszej kolejności należałoby zasłonić okna taśmą maskującą, tak by było widać kilka milimetrów szkła. W dalszej kolejności malujemy cała powierzchnię, gdyż w tym wypadku powstaje warstwa uszczelniająca pomiędzy ramą okienną a szybą. Następnie usuwamy taśmę przed całkowitym wyschnięciem farby. Dobrym sposobem jest także zastosowanie plastikowej osłony, jednak trzeba ją będzie trzymać podczas malowania. W przypadku malowanej farby warto wybrać emalie alkidowe, dlatego iż ostatnie badania wykazały, że są one dużo bardziej wytrzymalsze niż farby akrylowe.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x